You are currently viewing Najlepsi skoczkowie zarobią więcej zimą
Polska drużyna w Planicy w 2014 r. (Stoch, Żyła, Murańka, Kot), fot. Julia Piątkowska

Najlepsi skoczkowie zarobią więcej zimą

polacy podium - Najlepsi skoczkowie zarobią więcej zimąNie lada niespodzianka czeka najlepszych zawodników w konkursach nadchodzącego Pucharu Świata. W sezonie 2014/2015 aż dwukrotnie wzrosną premie dla czołówki w danych zawodach. Ile dokładnie będą mogli zarobić najlepsi skoczkowie w czasie nadchodzącej zimy?

 

Już w 2009 roku zdecydowano, że finansowymi nagrodami będą nagradzani wszyscy zawodnicy, którzy brali udział w drugiej serii konkursowej. W wyniku tej zmiany zmalały premie dla najlepszych skoczków.

Teraz jednak Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała, że należy hojniej nagradzać najlepszych zawodników w konkursie. W zeszłym roku stawki wyglądały następująco: zwycięzca otrzymywał 10 tys. franków szwajcarskich, dla pozostałych miejsc na podium przeznaczone było odpowiednio po 8 i 6 tys. franków. W tym roku stawki zostaną podwojone – triumfator zgarnie aż 20 tys. franków (ok. 70 tys. zł), a kolejne miejsca na podium – 16 (56 tys. zł) i 12 tys franków (42 tys. zł). Jednocześnie pula nagród zawodniczych w konkursie wzrośnie z 71,8 tys. do 95,8 tys. franków szwajcarskich.

Jak podaje Przegląd Sportowy, w ostatnim sezonie zdobywca Kryształowej Kuli – Kamil Stoch zarobił na samych występach w PŚ 147,5 tys. franków.

Czy w tym roku będzie lepiej? Tak może się stać, w przypadku, gdy dwukrotny mistrz olimpijski będzie prezentował podobną, bądź lepszą formę od ubiegłorocznej. Oczywiście liczymy na ten drugi scenariusz.

Dodajmy, że stawki nie ulegną zmianie w konkursach druzynowych (105 tys. zł). Zwycięzcy zarobią 30 tys. franków, a kolejne miejsca na podium, odpowiednio – 22 (77 tys. zł) i 18 tys. franków (63 tys. zł).

Więcej na przegladsportowy.pl.

 

Źródło: Przegląd Sportowy

 

Dodaj komentarz