You are currently viewing Amerykanie podali kadry na sezon 2014/2015 i skład na Klingenthal

Amerykanie podali kadry na sezon 2014/2015 i skład na Klingenthal

Fairall Nicholas LGP.Klingenthal.2014 fot.Julia .Piatkowska - Amerykanie podali kadry na sezon 2014/2015 i skład na KlingenthalSezon zimowy 2014/2015 za pasem, a my poznaliśmy właśnie składy kadr amerykańskich na nadchodzącą zimę. W trzech grupach znalazło się czternastu skoczków, z których aż czterech zaprezentuje się już podczas inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w Klingenthal. – Nasze letnie i jesienne treningi były bardzo owocne – przyznaje trener Clint Jones.

 
Friberg Christian CoC.Frenstat.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Amerykanie podali kadry na sezon 2014/2015 i skład na Klingenthal
Christian Friberg, fot. Julia Piątkowska

Składy drużyn Stanów Zjednoczonych na sezon 2014/2015 ogłosił dyrektor sportowy amerykańskich skoków, Alan Johnson wraz z trenerem Clintem Jones’em. W kadrze A znalazło się dwóch zawodników, którzy najczęściej będą brali udział w konkursach Pucharu Świata – Nicholas Alexander i Nicholas Fairall. Kadra B liczy czterech skoczków, wśród których są: Will Rhoads, Anders Johnson, Kevin Bickner i Christian Friberg. W kadrze C znaleźli się natomiast: Mike Glasder, Brian Wallace oraz Alexander Haupt. Do juniorskiej reprezentacji USA nominowanych zostało z kolei pięciu skoczków, który są: Nicholas Mattoon, AJ Brown, Trevor Edlund, Miles Lussi i Casey Larson.

Przypomnijmy, że na początku sierpnia karierę sportową zakończył jeden z wiodących amerykańskich skoczków - Peter Frenette.

Johnson Anders.B.Leja 300x199 - Amerykanie podali kadry na sezon 2014/2015 i skład na Klingenthal
Anders Johnson, fot. Bartosz Leja

Ze sporym optymizmem przed nadchodzącą zimą wypowiada się trener Amerykanów, Clint Jones: - Nasze letnie i jesienne treningi były bardzo owocne. Po raz pierwszy wyślemy więc zawodników na inauguracyjny Puchar Świata tej zimy w Klingenthal. W Niemczech zaprezentują się Anders Johnson, Nick Alexander, Will Rhoads i Nick Fairall, którzy będą rywalizować w konkursie drużynowym i indywidualnym. Mamy nadzieję, że solidnymi wynikami w Niemczech, nadadzą oni ton rywalizacji na całą resztę zimy. Pozostała część zespołu będzie trenować w Park City, a następnie w grudniu uda się do Norwegii, aby wystartować w zawodach Pucharu Kontynentalnego (12-14 grudnia - Rena) i FIS Cup (11-12 grudnia - Notodden).

Dodajmy, że na pierwsze indywidualne konkursy PŚ w sezonie 2014/2015 Amerykanie mają dwuosobową kwotę startową, zatem w kwalifikacjach w Klingenthal zobaczymy dwóch reprezentantów USA.

 

Męskie kadry USA na sezon 2014/2015:

  • Kadra A: Nicholas Alexander, Nicholas Fairall
  • Kadra B: Will Rhoads, Anders Johnson, Kevin Bickner, Christian Friberg
  • Kadra C: Mike Glasder, Brian Wallace, Alexander Haupt
  • Juniorska kadra USA: Nicholas Mattoon, AJ Brown, Trevor Edlund, Miles Lussi, Casey Larson
 

Źródło: usaskijumping.org

 

Dodaj komentarz