You are currently viewing Finowie nominowali kadry na zimę oraz trzech skoczków do startu w Klingenthal

Finowie nominowali kadry na zimę oraz trzech skoczków do startu w Klingenthal

Asikainen Lauri Zakopane B.Leja  - Finowie nominowali kadry na zimę oraz trzech skoczków do startu w KlingenthalTrenerski duet Jani Klinga – Kari Ylianttila, zdecydował, którzy fińscy zawodnicy wezmą udział w najbliższych konkursach Pucharu Świata w Klingenthal (21-23 listopada). Pewni występu są trzej skoczkowie, a czwarty reprezentant Finlandii zostanie wybrany po nadchodzących krajowych zawodach w Rovaniemi.

 
Kykkaenen Julia Puchar.Swiata.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Finowie nominowali kadry na zimę oraz trzech skoczków do startu w Klingenthal
Julia Kykkaenen, fot. Julia Piątkowska

Finowie mogą wystawić do kwalifikacji w Klingenthal (21 listopada) czterech skoczków. Pewni występu w Niemczech są już: Lauri Asikainen, Jarkko Maeaettae i Sami Niemi. Czwarty skoczek zostanie dołączony do drużyny po krajowych zawodach na skoczni w Rovaniemi, które odbędą się w dniach 15-16 listopada - już na śniegu, ponieważ tamtejszy obiekt normalny już jest przygotowany do skoków w warunkach czysto zimowych.

Najbliżsi zajęcia czwartego miejsca w fińskim zespole są: Ville Larinto, Olli Muotka, Anssi Koivuranta, a także Sebastian Klinga. Szans na start nie ma Janne Ahonen, jednak powodem tego nie jest forma sportowa, a rehabilitacja po letniej kontuzji, którą wciąż przechodzi 37-letni zawodnik.

Dodajmy, że także w dniu dzisiejszym Finowie ogłosili składy kadr narodowych na sezon 2014/2015. W kadrze męskiej znaleźli się: Janne Ahonen, Anssi Koivuranta, Olli Muotka, Ville Larinto, Lauri Asikainen, Jarkko Maeaettae oraz Sami Niemi, a w kadrze żeńskiej, którą trenuje Kimmo Kykkaenen znalazły się dwie skoczkinie: Julia Kykkaenen oraz Susanna Forsstroem.

 

Źródło: finnjumping.fi

 

Dodaj komentarz