You are currently viewing Początek zimowego sezonu w Rovaniemi – pierwsze skoki na śniegu

Początek zimowego sezonu w Rovaniemi – pierwsze skoki na śniegu

Rovaniemi Ounasvaara fot.Jukka .Ylipulli1 - Początek zimowego sezonu w Rovaniemi - pierwsze skoki na śnieguPodczas gdy w Europie wciąż mamy kalendarzową jesień, a śnieg jeśli gdzieś spadł, to w większości miejsc zdążył już stopnieć, w tym samym czasie w Rovaniemi rozpocznie się sezon zimowy. W fińskim mieście położonym tuż przy północnym kole podbiegunowym, już w czasie tego weekendu poskaczą na śniegu Finowie i Austriacy, a już wkrótce zawita tam nawet Noriaki Kasai.

 

Rovaniemi Ounasvaara2 225x300 - Początek zimowego sezonu w Rovaniemi - pierwsze skoki na śnieguTradycyjnie na dalekiej fińskiej północy śnieg spadł dość szybko, dzięki czemu włodarze skoczni Ounasavaara (K-90 / HS-100) w Rovaniemi mogli przygotować obiekt w warunkach stricte zimowych. Obecnie przebywa tam już kilku fińskich skoczków i kombinatorów norweskich z Finlandii, jak m.in.: Sami Niemi, Janne Ryynänen, Eetu Vähäsöyrinki, a także jeden kombinator norweski z Austrii - Tobias Kammerlander. W niedzielę powinni do nich dołączyć m.in.: Jarkko Määttä i Sebastian Klinga.

Zgrupowania na śniegu w Rovaniemi mają w planach także kadry kombinatorów norweskich z Austrii i Polski oraz m.in. Noriaki Kasai wraz z klubem Tsuchiya Home Ski Team.

W Rovaniemi od soboty perfekcyjnie w warunkach zimowych jest przygotowana także 7-kilometrowa trasa narciarska.

Tutaj możecie zobaczyć, jak aktualnie wyglądają skocznie w Rovaniemi (webcam) >>>

W dniach 15-16 listopada w Rovaniemi odbędą się także krajowe zawody, które wyłonią czwartego reprezentanta Suomi na inaugurację Pucharu Świata w Klingenthal. Przypomnijmy, że pewne miejsce w składzie mają już: Lauri Asikainen, Sami Niemi i Jarkko Määttä.

Przeczytaj więcej o skoczni Ounasvaara w Rovaniemi >>>

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz