You are currently viewing Turecki rząd zainwestuje w odbudowę skoczni w Erzurum

Turecki rząd zainwestuje w odbudowę skoczni w Erzurum

Erzurum Kiremitliktepe fot.Egitmen.Mahmut - Turecki rząd zainwestuje w odbudowę skoczni w Erzurum

Około dziesięć milionów euro (ok. 30 milionów lirów tureckich) wyniesie koszt odbudowy kompleksu skoczni w Erzurum. W lipcu bieżącego roku skocznie uległy zniszczeniu przez osunięcie się ziemi.

Erzurum skocznie.zniszczone fot.nediyor.com  300x196 - Turecki rząd zainwestuje w odbudowę skoczni w Erzurum
zniszczone skocznie w Erzurum, fot.nediyor.com

O faktycznej odbudowie wiadomo już od dawna, jednak konkretna decyzja o budżecie „operacji” została podana kilka dni temu. Informację o kwocie, jaką państwo wyłoży na odbudowę kompleksu skoczni podano na oficjalnym profilu tureckiej kadry narodowej na facebooku.

Zastrzyk finansowy i wsparcie od polityków zdecydowanie przyspieszają sprawę odnowy obiektów. Czy tureckie skocznie wyczerpały już limit pecha, związanego również z nieporozumieniami na linii politycy – federacja narciarska? Zaplecze kompleksu w Erzurum spokojnie nadawało się do organizacji Pucharów Świata.

Polacy święcili tutaj srebrne chwile. W 2012 roku w Erzurum Aleksander Zniszczoł został wicemistrzem świata juniorów. Młodzi polscy skoczkowie w rywalizacji drużyn ustąpili tylko Norwegom.

Swoje trzy grosze w procesie odbudowy dorzucą słoweńscy projektanci – bracia Gorisek. Skocznie w Erzurum są także ich projektancką wizją. Twórcy największej skoczni świata w Vikersund i projektanci jeszcze większej Planicy (w toku) byli w szoku na wieść o destrukcji obiektów.

Tureckie skoki są na etapie wzmożonej budowy. Nie tylko w kontekście samej skoczni – tamtejsi skoczkowie trenują od lata pod okiem doświadczonego Fina, Pekki Niemelae.

 

Zobacz też:

Zniszczone skocznie w Erzurum zostaną odbudowane

Skocznie w tureckim Erzurum całkowicie zniszczone

 

 

 

Dodaj komentarz