You are currently viewing Jan Matura doceniony przez Czeski Związek Narciarski

Jan Matura doceniony przez Czeski Związek Narciarski

971996 510687682372875 1612566295 n - Jan Matura doceniony przez Czeski Związek NarciarskiJan Matura, jeden z lepszych czeskich skoczków, został doceniony przez rodzimy Związek Narciarski. Zawodnik otrzymał specjalną nagrodę podczas koncertu Kylie Minogue w Pradze. 

Reprezentant klubu Dukla Liberec wygrał plebiscyt w którym otrzymał tytuł „Króla Białych Tras”, został doceniony za osiągnięcia w sezonie 2012/2013, kiedy to zanotował na swoim koncie dwie wygrane w konkursach Pucharu Świata w japońskim Sapporo. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zgromadził 631 punktów i zajął 10. miejsce. W ostatnim sezonie zgromadził o połowę mniej punków, jednak nie traci wiary w lepsze starty jakie może zaprezentować w nadchodzącym wielkimi krokami sezonie 2014/2015 i ponowne wygranie plebiscytu  na najlepszego zimowego sportowca Czech. 

Czech otrzymał czerwony klejnot wykonany specjalną, czasochłonną technologią z włosów swojej żony. Właśnie przez długi etap twórczy, nagroda została wręczona dopiero teraz. Klejnot został wyprodukowany przez austriacką firmę Mevisto.

Jan Matura nie krył zadowolenia z tak cennego prezentu: – Dziękuję Mevisto za tak niesamowitą nagrodę!

 

Źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz