You are currently viewing Finalizacja przebudowy „mamuta” w Planicy coraz bliżej (FOTO)

Finalizacja przebudowy „mamuta” w Planicy coraz bliżej (FOTO)

Planica Letalnica J.Mikulski - Finalizacja przebudowy „mamuta” w Planicy coraz bliżej (FOTO)Wciąż nie wiadomo czy przed marcem 2015 roku uda się zakończyć przebudowę słynnej Letalnicy i tym samym czy sezon zimowy 2014/2015 zakończy się tradycyjnymi lotami. Mimo informacji o problemach prawnych i finansowych, prace na obiekcie wciąż trwają. Organizatorzy nie dają powodów do niepokoju. Systematycznie pojawiają się także zdjęcia z kolejnych etapów budowy.

 

Na oficjalnej stronie skoczni możemy znaleźć program zawodów, które zaplanowano na przedostatni weekend marca przyszłego roku. Nie znajdziemy tam żadnej informacji o tym, że konkursy mogłyby się nie odbyć. Organizatorom z pewnością będzie zależało na zrealizowaniu przedsięwzięcia w terminie. Sami kibice woleliby z pewnością żegnać się z zimowym sezonem pod przebudowaną Letalnicą

Już 11 listopada odbędzie się w Planicy kontrola przeprowadzona przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) i być może własnie wtedy dowiemy się nieco więcej na temat możliwości zakończenia budowy zgodnie z przewidzianym terminem.

Wykonawcy  znajdują się na dobrej drodze do finalizacji projektu – powiedział jeden z konstruktorów nowej Letalnicy, Sebastian Gorišek. Jak przyznał w planach jest jeszcze dokończenie betonowania rozbiegu, a także odpowiednie wyprofilowanie zeskoku, szczególnie w miejscu buli.

Zobacz też zdjęcia z aktualnego stanu przebudowy mamuciej skoczni w Planicy

Przypomnijmy, że w marcu bieżącego roku finał sezonu PŚ został rozegany nie na Letalnicy, a na dużej skoczni Bloudkova Velikanka (HS-139), która również znajduje się w Planica Nordic Center.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz