You are currently viewing Norwegowie odpoczywają w Hiszpanii przed sezonem zimowym

Norwegowie odpoczywają w Hiszpanii przed sezonem zimowym

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Najlepsze ekipy świata wykorzystują ostatnie dni na szlifowanie formy oraz chwile odpoczynku przed zimą, której punktem kulminacyjnym będą Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Falun. Norwescy skoczkowie ostatnie chwile przed sezonem postanowili spędzić na zgrupowaniu w hiszpańskiej Fuerteventurze.

 

Taki wyjazd jest doskonałą okazją do chwili odpoczynku i naładowaniu akumulatorów na cały sezon zimowy. Utytułowaną drużynę nie ominęła oczywiście ciężka praca, jaką musieli wykonać na Wyspach Kanaryjskich. Pogoda  dopisywała, a temperatura na miejscu przekraczała nawet 30 stopni Celsjusza.

Podopieczni Aleksandra Stoeckla wzmacniali swoją kondycję fizyczną, ćwicząc kilka razy w ciągu dnia. Oczywiście przy intensywnym wysiłku bardzo istotny jest odpoczynek i rekreacja, której nie brakowało podczas wyjazdu. Skoczkowie odprężali się między innymi podczas gry w golfa, przejażdżek rowerowych, czy podczas zabawy w basenie.

Magiczne miejsce  z pięknymi krajobrazami, krystalicznie czystą wodą na długo zostanie w pamięci zawodników, ponieważ już za 18 dni staną do walki w pierwszym, inauguracyjnym konkursie Pucharu Świata w Klingenthal. Z pewnością każdy z drużyny ma swoje cele, które będzie się starał zrealizować podczas tegorocznej zimy, już niedługo czekają nas zatem wielkie sportowe emocje.

 

Źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz