You are currently viewing Norweskie kadry narodowe na sezon 2014/2015

Norweskie kadry narodowe na sezon 2014/2015

Bardal Anders NOR S.Piwowar - Norweskie kadry narodowe na sezon 2014/2015W dniu dzisiejszym zostały oficjalnie zaprezentowane żeńskie i męskie kadry narodowe Norwegii. Większych niespodzianek ciężko było się doszukać, jednak jak już wcześniej było wiadomo, najlepszy norweski skoczek w sezonie letnim, Phillip Sjoeen znalazł się w kadrze B, której głównym zadaniem będą strarty w Pucharze Kontynentalnym.

 

Norweska kadra A, nad którą pieczę sprawować będzie Austriak Alexander Stoeckl, składać się będzie z sześciu skoczków. Będą to: Anders Bardal, Anders Fannemel, Tom Hilde, Anders Jacobsen, Andreas Stjernen i Rune Velta. Najprawdopodobniej to właśnie na szóstka rozpocznie zimowy sezon Pucharu Świata w Klingenthal, pod koniec listopada.

Lundby Maren S.Piwowar 300x200 - Norweskie kadry narodowe na sezon 2014/2015
Maren Lundby, fot. Stefan Piwowar

Jak wiemy, norweska kadra narodowa powróciła niedawno z hiszpańskiej Fuerteventury, gdzie zawodnicy mieli okazję zregenerować się przed nadchodzącą zimą. Aktualnie otrzymają od trenera Stoeckla tydzień wolnego, po którym praktycznie rozpoczną już sezon zimowy. Norwegowie chcą już oddać pierwsze skoki na śniegu, w związku z czym czujnie wyczekują informacji pogodowych z Lillehammer, Oslo, Reny, Trondheim i Vikersund.

Dizisiaj została także zaprezentowana kadra narodowa norweskich skoczkiń. Znalazło się w niej sześćć Norweżek: Gyda Enger, Line Jahr, Maren Lundby, Anette Sagen, Helena Olsson Smeby oraz Anna Odine Stroem. Ich trenerem pozostał Christian Meyer.

 

Źródło: rikstv.no

 

Ten post ma 3 komentarzy

  1. JankessPL

    Jak podaliście kadre A mogliście podać resztę kadr

Dodaj komentarz