You are currently viewing Budowa skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum bliska ukończenia

Budowa skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum bliska ukończenia

Wisla Centrum listopad.2014 budowa fot.Bartosz.Leja  - Budowa skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum bliska ukończeniaPozytywne wieści docierają do nas z centrum Wisły. W miejscu gdzie do tej pory znajdowały się skocznie narciarskie praktycznie nie nadające się już do użytku, teraz zgodnie z zapowiedziami powstają nowe. Praca wre i widać już konkretne rezultaty. Wedle zapowiedzi władz miasta skocznie mają być oddane do użytku tej zimy.

 
wisla centrum2 wm 300x199 - Budowa skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum bliska ukończenia
Tak skocznie w Wiśle-Centrum prezentowały się przed rozpoczęciem przebudowy… (fot. Bartosz Leja)

Inwestycja przebudowy skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum przeciągała się już od kilku lat. Pierwotnie obiekty miały zostać oddane do użytku zeszłej zimy. Na przeszkodzie stanęły jednak problemy finansowe. Obecny stan przebudowy skoczni wskazuje jednak na to, że najmłodsi skoczkowie zagoszczą na skoczniach K-10, K-20 i K-40 już w czasie nadchodzącej zimy. Aktualnie na obiektach w centrum Wisły można już zobaczyć zainstalowane dwa zeskoki. Wciąż trwa natomiast budowa rozbiegów.

Wisla Centrum listopad.2014 budowa fot.Bartosz.Leja2  300x200 - Budowa skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum bliska ukończenia
… a tak prezentują się obecnie. (fot. Bartosz Leja)

Podniszczone obiekty zostaną więc zastąpione przez nowe skocznie treningowe posiadające ceramiczne tory na rozbiegu, nowy igielit, platformę trenerską i wieżę sędziowską. Dzięki przedsięwzięciu w Beskidach będzie istniała praktycznie kompletna baza treningowa zarówno dla najmłodszych, juniorów, jak i seniorów, która obejmie skocznie w Wiśle-Malince (K-120), Wiśle-Łabajowie (K-65, K-35, K-12), Wiśle-Centrum (K-40, K-20, K-10) oraz Szczyrku-Skalitem (K-95, K-70, K-40).

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz