You are currently viewing Pięciu Japończyków w składzie na Klingenthal, powrót Ito

Pięciu Japończyków w składzie na Klingenthal, powrót Ito

ito daiki s.piwowar - Pięciu Japończyków w składzie na Klingenthal, powrót ItoCoraz więcej reprezentacji odkrywa karty podając składy kadr na inaugurację Pucharu Świata, która będzie miała miejsce w niemieckim Klingenthal. Tym razem poznaliśmy nazwiska pięciu japońskich skoczków, których trener Tomoharu Yokokawa nominował do startu na niemieckiej Vogtland Arenie. Co najistotniejsze - powraca Daiki Ito.

 

21 listopada w kwalifikacjach do indywidualnego konkursu PŚ w Klingenthal będzie mogło wystąpić pięciu skoczków z Kraju Kwitnącej Wiśni. Będą to: Noriaki Kasai, Taku Takeuchi, Daiki Ito, Junshiro Kobayashi i Reruhi Shimizu. Do mocnego trzonu drużyny dołączy zatem dwóch młodych skoczków, którzy zaprezentowali przyzwoitą formę w sezonie letnim.

Ci sami zawodnicy będą reprezentować Japonię podczas trzech pierwszych weekendów w Pucharze Świata (Klingenthal, Kuusamo, Lillehammer). Kadra może ulec niewielkiej zmianie przed zawodami w Niżnym Tagilu (13-14 grudnia). Jako potencjalni zastępcy słabszych ogniw, brani są pod uwagę Shohei Tochimoto i Yuta Watase.

Warto dodać, że Noriaki Kasai ma już za sobą 42 wiosny, a jak ostatnio przyznał, myśli już o kolejnych igrzyskach olimpijskich. Należałoby również napomknąć o wielkiej zmianie w jego życiu prywatnym. Zaraz po powrocie z Igrzysk Olimpijskich wziął ślub ze swoją wieloletnią partnerką. Podobna zmiana zaszła niedawno w życiu prywatnym Taku Takeuchiego. Na uwagę zasługuje także 28-letni Daiki Ito, który ostatni poważny występ na arenie międzynarodowej zaliczył właśnie podczas ZIO, w 2014 roku w Soczi. Będzie to więc kolejny „powrót” utytułowanego skoczka do poważnej rywalizacji na skoczni.

 

Źródło: vogtland-arena.de / informacja własna

 

 

Dodaj komentarz