You are currently viewing Oficjalna prezentacja polskich kadr na sezon 2014/2015

Oficjalna prezentacja polskich kadr na sezon 2014/2015

Polska kadra 2014 15 konferencja b.leja  - Oficjalna prezentacja polskich kadr na sezon 2014/2015Dzisiaj w Hotelu Gołębiewskim w Wiśle miała miejsce konferencja prasowa na której oficjalnie zaprezentowane zostały polskie kadry w skokach narciarskich na sezon 2014/2015. W czterech grupach znalazły się łącznie 22 osoby – 20 skoczków i 2 skoczkinie. Sztaby szkoleniowe przedstawiły też ogólne plany na zbliżającą się zimę.

 

Podczas oficjalnej prezentacji polskich kadr, na której był obecny m.in. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner nie było niespodzianek. W skład kadry narodowej (A) weszło 6 skoczków – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jan Ziobro, Dawid Kubacki i Klemens Murańka. Ich trenerem głównym będzie oczywiście Łukasz Kruczek. – Cele na sezon są jasne – zdobycie jak najwięcej punktów w klasyfikacji indywidualnej Pucharu Świata oraz walka o medale na Mistrzostwach Świata w Falun. Tak naprawdę nasze przygotowania rozpoczęły się kilka lat temu i cały czas trwają. Nie rozdzielamy sezonów od siebie – przyznał Kruczek.

W kadrze B znalazło się również sześciu skoczków: Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Krzysztof Miętus, Jakub Wolny, Stefan Hula oraz Bartłomiej Kłusek. Szkoleniowcem tej grupy będzie Maciej Maciusiak. - Przygotowania do zimy były bardzo intensywne – za nami nie tylko dużo treningów, ale także startów. Dla nas celem w tym sezonie będą Mistrzostwa Świata Seniorów w Falun. Wiemy, że będzie ciężko się zakwalifikować, ale powalczymy - zapewnił Maciusiak.

Najliczniejsza z zaprezentowanych grup jest kadra juniorów. W jej składzie znalazło się ośmiu skoczków: Przemysław Kantyka, Adam Ruda, Krzysztof Leja, Łukasz Podżorski, Sebastian Hebel, Paweł Gut, Andrzej Stękała i Dawid Jarząbek. Opiekę nad nimi sprawować będzie Robert Mateja. - Naszym głównym celem są Mistrzostwa Świata Juniorów. W ostatnich latach ta impreza bardzo dobrze nam się układała, ale na pewno będzie to dla nas wyzwanie, aby powtórzyć te wyniki - stwierdził Mateja.

W składzie młodzieżowej kadry kobiet znalazły się dwie skoczkinie, Magdalena Pałasz i Joanna Szwab, które będą trenować pod okiem trenera Sławomira Hankusa. - Przygotowania idą zgodnie z założeniami. Na pewno głównym celem tej zimy będą Mistrzostwa Świata Juniorów, ale chcemy także podjąć wyzwanie i zdobyć kwalifikację na Mistrzostwa Świata Seniorów. Byłoby świetnie, gdyby to nam się udało - powiedział Hankus.

Jak wiemy, wszystkie polskie kadry męskie wczoraj wróciły z drugiego już w tym sezonie zgrupowania na torach lodowych w niemieckim Oberstdorfie. Podczas konferencji trener Kruczek zaapelował o to, aby i w Polsce wkrótce pojawiły się podobne warunki do trenowania na przełomie jesieni i zimy.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz