You are currently viewing Thomas Morgenstern z tytułem „Sportowego Ambasadora 2014”
Thomas Morgenstern - triumfator LGP i PŚ (fot. Julia Piątkowska)

Thomas Morgenstern z tytułem „Sportowego Ambasadora 2014”

Morgenstern Thomas fot.J.Piatkowska - Thomas Morgenstern z tytułem "Sportowego Ambasadora 2014"Thomas Morgenstern, który pod koniec września tego roku ogłosił zakończenie kariery aktywnego skoczka narciarskiego, nie rozstaje się ze sportowym życiem. Wybitny sportowiec, który ma w swoim dorobku między innymi złoty medal igrzysk olimpijskich, został doceniony w swoim kraju za ostatni sezon, który nie był dla niego łaskawy a obfitował w wypadki na skoczni.

Na corocznej „Kryształowej Gali” Austriackiej Organizacji Sportowej (BSO) Thomas Morgenstern, wraz z byłą narciarką alpejską – Marlies Schild, odebrał tytuł „Sportowego Ambasadora 2014”. Uroczystość odbyła się już po raz szesnasty. Nagroda przyznawana jest zawodnikom, którzy mieli szczególny wkład w sport austriacki. 

Niewątpliwie Morgenstern może czuć się dumny z wyróżnienia. Swoją sportową postawą popartą wynikami był idealnym kandydatem do tego tytułu. Popularny "Morgi" na stałe zapisał się w historii Zimowych Igrzysk Olimpijskich zdobywając złote krążki indywidualnie oraz drużynowo. W dorobku nie zabrakło również medali Mistrzostw Świata w skokach i lotach narciarskich, Kryształowej Kuli za zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Letniej Grand Prix czy triumfu w Turnieju Czterech Skoczni. Trudny sezon 2013/2014 przyśpieszył decyzję Thomasa o zakończeniu sportowej kariery. 

- Austria może się pochwalić Thomasem jako jednym z najwybitniejszych skoczków w historii. Zachwycił tysiące osób, a siłą psychiczną jaką posiada wielokrotnie udowadniał, że jest najlepszym sportowcem. Nawet po urazach trzymał się drogi prowadzącej do sukcesu. Mam ogromny szacunek dla jego dokonań! - podsumował osobę Morgensterna Herbet Koch, prezes BSO. 

Thomasowi Morgensternowi serdecznie gratulujemy!

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz