You are currently viewing Słoweńska kadra na inaugurację PŚ 2014/2015
Drużyna słoweńska z 2014 roku (Tepes, Prevc, Damjan, Kranjec, fot. Bartosz Leja)

Słoweńska kadra na inaugurację PŚ 2014/2015

Slowenia Team B.Leja  - Słoweńska kadra na inaugurację PŚ 2014/2015Słoweńska kadra skoczków narciarskich będzie obok Polski i Niemiec najliczniej obsadzoną ekipą w kwalifikacjach w ciągu pierwszych pięciu weekendów nowego, zimowego sezonu Pucharu Świata 2014/2015. Goran Janus, trener reprezentacji Słowenii zdradził kogo zabierze do niemieckiego Klingenthal. 

Słoweński trener na inauguracyjne sezon 2014/2015 zawody w Klingenthal może zabrać siedmiu skoczków. Sezon letni w wykonaniu jego podopiecznych był udany – Jernej Damjan wygrał końcową klasyfikację Letniego Grand Prix. Jednak jak przyznawał wielokrotnie szkoleniowiec oraz triumfator sezonu wakacyjnego, to zimowe zawody są głównym obiektem zainteresowań całego teamu, a zawody latem służą jedynie ułatwieniu przejścia właśnie do konkursów w śnieżnej oprawie. 

W kwalifikacjach w Klingenthal wezmą udział: Jernej Damjan, Peter Prevc, Robert Kranjec, Jurij Tepeš, Jaka Hvala, Anze Lanišek. 

Jako siódmy zawodnik do kadry dołączy Matjaž Pungertar lub Tomaž Naglič. Pierwszy z pretendentów przechodzi obecnie problemy wirusowe i jeżeli nie będzie w odpowiedniej dyspozycji powołany zostanie Naglič. 

Słoweńcy przed pierwszymi konkursami Pucharu Świata mają jeszcze w planie trzy treningi na skoczni w Kranju oraz obóz treningowy w Niemczech. 

Źródło: siol.net

Dodaj komentarz