You are currently viewing Sukces Planicy coraz bliżej
Walter Hofer (fot. Bartosz Leja)

Sukces Planicy coraz bliżej

Hofer Walter Zakopane B.Leja  - Sukces Planicy coraz bliżejKolejne pozytywne informacje napłynęły do nas z Planicy. Prace na Letalnicy skontrolowali dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer i jego asystent Miran Tepes. Prawdopodobnie w tym sezonie zawody na legendarnej lotni nie będą zagrożone.

Podczas konferencji prasowej Walter Hofer podsumował dotychczasowe prace na obiekcie. Jeszcze wiele prac pozostało do wykonania, potrwają one kilka miesięcy. Bardzo ważne będą najbliższe cztery tygodnie, kiedy to powstanie pierwsza, najbardziej wrażliwa część obiektu. Aby prace odbyły się zgodnie z planem potrzebujemy odpowiednich warunków pogodowych – tłumaczył Hofer.

Dyrektor odniósł się do roli jaką pełni w skokach narciarskich coroczne zakończenie Pucharu Świata na najsłynniejszej skoczni-lotni. – Zawody w Planicy to nie tylko wydarzenie sportowe. To dziedzictwo, tradycja i spotkanie kulturalne, bardzo ważne dla naszej międzynarodowej rodziny. Nie przyjeżdżamy tutaj tylko po to, aby obejrzeć rywalizację skoczków. To miejsce wspólne, które łączy naszą małą dyscyplinę – przyznał dyrektor PŚ.

Hofer jest spokojny o konkursy na powiększonej skoczni w Planicy, które, według harmonogramu Pucharu Świata, zaplanowano na marzec przyszłego roku.

– Nie martwimy się o loty w Planicy. Nie ma powodów aby tworzyć różne hipotezy. Tutaj wszystko będzie przygotowane i nie mamy żadnych sygnałów, które zmuszałyby nas do rozważania innych scenariuszy – uspokaja dyrektor PŚ.

Oby każda kolejna informacja z Planicy była równie optymistyczna.

Źródło: sloski.si

 

 

Dodaj komentarz