You are currently viewing Kryształowa Kula marzeniem Severina Freunda

Kryształowa Kula marzeniem Severina Freunda

Freund Severin 2 S.Piwowar - Kryształowa Kula marzeniem Severina FreundaSeverin Freund w rozmowie z portalem Berkutschi.com przyznał, że jego marzeniem jest zdobycie Kryształowej Kuli. – Chcę po sezonie móc powiedzieć, że jestem szczęśliwy z jego przebiegu – powiedział. Niemiecki skoczek wspomniał także o przygotowaniach do nadchodzącego sezonu i planach z nim związanych.

 

Freund jest zadowolony ze swojej dyspozycji na ten moment sezonu. – Forma idzie w dobrym kierunku, co cieszy. Na pewno jeszcze nie wszystko jest tak, jak to sobie można wyobrazić, ale tak to bywa w skokach narciarskich. Forma przyjdzie z czasem – zapewnił i dodał, że największym jego marzeniem jest zdobycie Kryształowej Kuli.

Jak przyznał mistrz świata w lotach, niemiecki zespół planuje jeszcze potrenować przed zmaganiami w Klingenthal. – Postaramy się o kolejne skoki, jeszcze przed sezonem. Wszystko jednak zależy od pogody. Jeśli się to nie uda i tak nie zmieni to naszego pozytywnego nastawienia przed pierwszym konkursem.

26-letni zawodnik zapytany o największych konkurentów w tym roku, odpowiedział: – Z pewnością pojawią się nowe twarze, jednak myślę, że w czołówce nie powinno się nic zmienić. Tak czy inaczej jest jeszcze za wcześnie na takie typowanie.

Przypomnijmy, że Severin Freund w ubiegłym roku zakończył sezon w Pucharze Świata na 3. miejscu, do końca walcząc z Peterem Prevcem o drugą lokatę. Swój indywidualny medalowy dorobek powiększył wcześniej w Harrachovie (indywidualne złoto MŚ w lotach) oraz w Soczi (drużynowe złoto ZIO).

 

Źródło: berkutschi.com

 

Dodaj komentarz