You are currently viewing Trwają prace na skoczni w Klingenthal, inauguracja PŚ już za kilka dni

Trwają prace na skoczni w Klingenthal, inauguracja PŚ już za kilka dni

Niecałe osiem dni dzieli nas od rozpoczęcia zmagań w zimowym Pucharze Świata w sezonie 2014/2015. Przygotowania w Klingenthal trwają, produkcja śniegu ruszyła na dobre. Organizatorzy zapewniają, że na trzy dni przed inauguracją sezonu w niewielkim miasteczku w Saksonii zapanują warunki pozwalające na oddawanie pierwszych skoków.

 

Jak wiemy, do Klingenthal nie zawitała jeszcze zimowa aura, w związku z czym organizatorzy inauguracji PŚ musieli skorzystać z pomocy fińskiej firmy Snow-Tek. Od kilkunastu dni produkuje ona śnieg w specjalnych, przygotowanych do tego kontenerach. W miejscu pierwszych zimowych zawodów najwyższej rangi panują aktualnie temperatury dodatnie w okolicach 7-8 stopni Celsjusza. Kilka stopni mniej na termometrach ma być dopiero za tydzień. Wciąż będą to temperatury powyżej zera.

O przygotowanie skoczni nie muszą się jednak martwić zarówno skoczkowie jak i organizatorzy. Finowie, odpowiedzialni za przygotowanie śniegu, zapewnili, że są w stanie produkować biały puch nawet w temperaturze (!) 30 stopni Celsjusza.

Kibicom pozostaje więc oczekiwanie na początek wielkich sportowych emocji, które już naprawdę niebawem.

To, co aktualnie dzieje się na Vogtland-Arenie, możecie śledzić na kamerce internetowej. >>

Zobacz też pełny program, plan transmisji, składy kadr oraz zapowiedź PŚ w Klingenthal. >>

 

Źródło: informacja własna / weltcup-klingenthal.de

 

Dodaj komentarz