You are currently viewing Poznaliśmy skład Polaków na PŚ w Klingenthal

Poznaliśmy skład Polaków na PŚ w Klingenthal

Kruczek Lukasz Anna.Cis - Poznaliśmy skład Polaków na PŚ w KlingenthalZnamy nazwiska siedmiu polskich skoczków którzy wystąpią w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal. Sztab szkoleniowy na czele z Łukaszem Kruczkiem aż do dziś trzymał w napięciu całą narciarską Polskę. W składzie na zawody znalazło się pięciu skoczków kadry A oraz dwóch zawodników z kadry B.

 

W inauguracji PŚ w Klingenthal, Polskę reprezentować będą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Bartłomiej Kłusek i Stefan Hula. Taka decyzja zapadła po wspólnym zgrupowaniu obu kadr na skoczni w Hinzenbach (Aigner -Schanze HS-94), na której od pewnego czasu są już zainstalowane tory lodowe. Co więcej, było to ostatnie zgrupowanie Polaków przed inauguracją zimowego Pucharu Świata.

Przypomnijmy, że już podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej w Wiśle trener Kruczek mówił, że brane są pod uwagę różne warianty i w siedmioosobowym składzie może się pojawić więcej niż jeden skoczek z kadry B. Jak się okazuje, w Klingenthal nie wystąpi tylko jeden skoczek kadry A – Klemens Murańka, który ostatnimi czasy na skoczni radził sobie nieco słabiej. Do składu dołączyli natomiast doświadczony Stefan Hula, a także Bartłomiej Kłusek, który w październiku w Szczyrku zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski ustępując tylko Żyle i Stochowi.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz