You are currently viewing Zimowa Finlandia – śnieg w Rovaniemi, Kuusamo i Vuokatti

Zimowa Finlandia – śnieg w Rovaniemi, Kuusamo i Vuokatti

Zima na dobre zawitała do Finlandii. Już na początku listopada śnieg pojawił się na skoczni Ounasvaara w Rovaniemi i to właśnie tam oddano pierwsze „zimowe” skoki w tym sezonie. Od wczoraj przygotowana jest także Ruka w Kuusamo, gdzie już za kilkanaście dni odbędą się zawody Pucharu Świata. Właśnie otrzymaliśmy informacje, że dobre warunki do skakania pojawiły się we Vuokatti.

 

Zeszłej soboty na normalnej skoczni (HS-100) w Rovaniemi odbyły się pierwsze w zimowym sezonie zawody w skokach narciarskich. W fińsko-estońskiej rywalizacji triumfował Lauri Asikainen. Jak wiemy w tej położonej na dalekiej północy miejscowości trenują nie tylko Finowie, ale także Rosjanie, Japończycy oraz austriaccy i polscy kombinatorzy norwescy.

Zobacz jak aktualnie prezentują się skocznie w Rovaniemi (kamerka internetowa) >>

Od wczoraj gotowa do oddawania skoków jest także skocznia Rukatunturi (HS-142) w Kuusamo. To właśnie tam podczas drugiego pucharowego weekendu (28-29 listopada) zawitają najlepsi skoczkowie świata. Tak Ruka prezentowała się w dniu wczorajszym (17.11.) >>

Od tego tygodnia przygotowane są także skocznie we Vuokatti, gdzie pojawiły się obfite opady śniegu. Już teraz Finowie mają więc doskonałe warunki do treningów w warunkach iście zimowych, podczas gdy w większości europejskich krajów na skoczniach jest jeszcze zielono, dzięki rosnącej na zeskokach trawie, bądź też położonemu tam igielitowi.

Przeczytaj więcej o skoczniach w: Rovaniemi, Kuusamo i Vuokatti.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz