You are currently viewing Harri Olli ma szansę na powrót do Pucharu Świata

Harri Olli ma szansę na powrót do Pucharu Świata

Olli Harri fot.Tuija .Hankkila - Harri Olli ma szansę na powrót do Pucharu ŚwiataJeszcze rok temu zapowiedzi Harriego Olli o powrocie większość kibiców jak i trenerów traktowała z przymużeniem oka. Teraz 29-letni skoczek „po przejściach” wyraźnie się ustatkował, dzięki czemu wraca do coraz lepszej dyspozycji sportowej. Poważnie mówi się o tym, że Olli może znaleźć się w fińskim składzie na zawody Pucharu Świata w Kuusamo.

 

Harri Olli, w którego zapowiedzi o powrocie do wysokiej formy wierzyło niewielu, w zeszłą sobotę zajął dobre, ósme miejsce w krajowych zawodach w Rovaniemi. Ustąpił praktycznie tylko kadrowiczom Klingi ,wyprzedził samego Janne Ahonena. 29-letni skoczek z Lahti ma za sobą medialne skandale, konflikty z prawem, jednak ostatnie miesiące wydają się wskazywać na to, że nareszcie się ustatkował i powrócił na właściwe, sportowe tory. Ma mu w tym pomagać żona Tiia, z którą miesiąc temu świętował narodziny syna.

Co więcej, Harri Olli ma szansę po prawie 4 latach powrócić do rywalizacji w Pucharze Świata. Już podczas kwalifikacji do pierwszego konkursu w Kuusamo, reprezentacja Finlandii będzie mogła składać się z 10 skoczków (czterech zawodników z kwoty startowej + sześcioosobowa grupa krajowa). Bardzo możliwe, że jeśli utrzyma on dotyczasową dyspozycję, może dostać szansę na pucharowy występ.

Zaznaczmy, że ostatni występ w PŚ, Harri Olli zaliczył 16 stycznia 2011 roku w Sapporo (39. miejsce), a ostatnie punkty zdobył dzień wcześniej (30. miejsce). Na swoim koncie ma indywidualny tytuł wicemistrza świata, który wywalczył także na japońskiej Okurayamie w 2007 roku. Jest także drużynowym medalistą MŚ w lotach.

 

Źródło: yle.fi / informacja własna

 

Dodaj komentarz