You are currently viewing Werner Schuster trenerem Niemców aż do 2019 roku

Werner Schuster trenerem Niemców aż do 2019 roku

schuster werner s.piwowar - Werner Schuster trenerem Niemców aż do 2019 rokuNiemiecki Związek Narciarski przedłużył kontrakt z obecnym trenerem kadry Wernerem Schusterem do 2019 roku. Oznacza to, że Severin Freund i jego koledzy będą współpracować z Austriakiem podczas przygotowań do następnych Zimowych Igrzysk Olimpijskich. – Chcę kontynuować rozwój niemieckich skoków – przyznał Schuster.

 

Po udanym sezonie 2013/14 niemieccy działacze nie widzieli powodów, dla których współpraca z 45-letnim trenerem miałaby się zakończyć. Dlatego też zdecydowano się przedłużyć z nim kontrakt aż do 2019 roku. Z takiego obrotu spraw zadowolenia nie kryje Karin Orgeldinger – Werner Schuster pracując z niemieckimi skoczkami, wykonał w ostatnich latach bardzo dobrą robotę. Horst Huttel (dyrektor sportowy w DSV – przyp. red.) znalazł nowe koncepcje w zakresie szkolenia niemieckich skoczków. Zarówno w obszarze technicznym jak i technologicznym, poczyniliśmy znaczące postępy. Chcemy nadal rozwijać istniejące projekty. Dlatego jestem zadowolony z tej decyzji.

Entuzjastą kontynuacji współpracy jest także sam Schuster. – Mamy podstawy ku temu, by zrealizować kluczowe punkty odnośnie rozwoju niemieckich skoków narciarskich. W ostatnich latach poczyniliśmy ogromne postępy. Chcę kontynuować mój wkład w rozwój całego systemu w ciągu najbliższych lat – podsumował swoją decyzję Austriak.

Werner Schuster jest związany z niemiecką kadrą od 2008 roku. Stanowisko trenera kadry objął po zakończeniu współpracy ze Szwajcarami. W latach 1998-2007 zajmował się szkoleniem młodzieży w austriackim Stams. To właśnie pod jego opieką wyrosły takie talenty jak Gregor Schlierenzauer czy Andreas Kofler.

Co więcej, to właśnie pod wodzą 45-latka, niemieccy skoczkowie sięgnęli po drużynowy złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Także podopieczny utytułowanego szkoleniowca, Severin Freund, osiągnął w poprzednim sezonie życiowy sukces, kończąc Puchar Świata na trzecim stopniu podium oraz zdobywając tytuł Mistrza Świata w lotach narciarskich.

 

Źródło: DSV / deutscherskiverband.de

 

Dodaj komentarz