W drugim oficjalnym treningu na Vogtland Arenie w Klingenthal najlepiej zaprezentował się Markus Eisenbichler, który poszybował zdecydowanie najdalej (142,5 m). Polacy tym razem nie zachwycili, najlepszym naszym skoczkiem był Dawid Kubacki, który po skoku na 129 metrów zajął 23. lokatę. Skok nie udał się Kamilowi Stochowi, który na dodatek miał niekorzystne warunki.
Niemiec Markus Eisenbichler w drugim treningu skoczył zdecydowanie najlepiej (142,5 m). Za nim uplasował się jego rodak - Severin Freund (138,5 m) i Austriak Stefan Kraft (139,5 m). Ponownie dobrze zaprezentowali się kolejni skoczkowie w klasyfikacji - Vincent Descombes Sevoie (137,5 m) i zwycięzca pierwszego treningu - Anders Fannemel (135,5 m).
Polacy osiągali dość podobne odległości, jednak nie zachwycali i plasowali się w trzeciej, czwartej i piątej dziesiątce stawki: Dawid Kubacki (129,0 m / 23. miejsce), Piotr Żyła (124,5 m / 26. miejsce), Bartłomiej Kłusek (125,5 m / 29. miejsce), Jan Ziobro (126,0 m / 33. miejsce), Stefan Hula (124,5 m / 39. miejsce), Maciej Kot (124,5 m / 40. miejsce), Kamil Stoch (120,0 m / 41. miejsce).
W drugim treningu nie wystartował Norweg Phillip Sjoeen, który w pierwszej serii treningowej doznał groźnego upadku po skoku na 148 metrów.
>> Wyniki pierwszego treningu <<
Wyniki drugiego treningu:
zawodnik | kraj | odległość | |
1 | Markus Eisenbichler | GER | 142,5 m |
2 | Severin Freund | GER | 138,5 m |
3 | Stefan Kraft | AUT | 139,5 m |
4 | Vincent Descombes Sevoie | FRA | 137,5 m |
5 | Anders Fannemel | NOR | 135,5 m |
6 | Gregor Schlierenzauer | AUT | 134,0 m |
7 | Roman Koudelka | CZE | 136,5 m |
8 | Michael Neumayer | GER | 135,5 m |
9 | Rune Velta | NOR | 136,0 m |
10 | Taku Takeuchi | JPN | 130,5 m |
11 | Thomas Diethart | AUT | 132,0 m |
12 | Jernej Damjan | SLO | 136,0 m |
13 | Lauri Asikainen | FIN | 130,5 m |
14 | Davide Bresadola | ITA | 130,5 m |
15 | Daiki Ito | JPN | 127,5 m |
16 | Anders Bardal | NOR | 127,0 m |
17 | Tom Hilde | NOR | 132,0 m |
Reruhi Shimizu | JPN | 132,5 m | |
19 | Andreas Wellinger | GER | 126,5 m |
20 | Jakub Janda | CZE | 131,0 m |
21 | Michael Hayboeck | AUT | 129,5 m |
22 | Noriaki Kasai | JPN | 127,5 m |
23 | Dawid Kubacki | POL | 129,0 m |
24 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 127,0 m |
25 | Anders Jacobsen | NOR | 128,5 m |
26 | Piotr Żyła | POL | 125,0 m |
27 | Antonin Hajek | CZE | 128,5 m |
28 | Gregor Deschwanden | SUI | 127,0 m |
29 | Bartłomiej Kłusek | POL | 125,5 m |
30 | Peter Prevc | SLO | 125,5 m |
31 | Andreas Kofler | AUT | 124,0 m |
32 | Richard Freitag | GER | 123,5 m |
33 | Jan Ziobro | POL | 126,0 m |
34 | Jarkko Maeaettae | FIN | 123,0 m |
35 | Jan Matura | CZE | 126,0 m |
36 | Marinus Kraus | GER | 127,0 m |
37 | Wolfgang Loitzl | AUT | 124,0 m |
Simon Ammann | SUI | 122,5 m | |
39 | Stefan Hula | POL | 124,5 m |
40 | Maciej Kot | POL | 124,5 m |
41 | Matjaz Pungertar | SLO | 122,5 m |
Kamil Stoch | POL | 120,0 m | |
43 | Anze Lanisek | SLO | 122,5 m |
44 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 118,5 m |
45 | Sami Niemi | FIN | 123,0 m |
46 | Jaka Hvala | SLO | 124,5 m |
47 | Robert Kranjec | SLO | 121,0 m |
48 | Junshiro Kobayashi | JPN | 120,0 m |
49 | Ilmir Hazetdinov | RUS | 118,5 m |
Sebastian Colloredo | ITA | 120,5 m | |
51 | Anssi Koivuranta | FIN | 119,5 m |
52 | Killian Peier | SUI | 119,5 m |
53 | Luca Egloff | SUI | 118,0 m |
54 | Andreas Wank | GER | 117,5 m |
55 | Marat Zhaparov | KAZ | 117,0 m |
56 | Anders Johnson | USA | 118,0 m |
57 | Nicholas Alexander | USA | 115,5 m |
58 | Jurij Tepes | SLO | 112,5 m |
59 | Konstantin Sokolenko | KAZ | 116,0 m |
60 | Daniele Varesco | ITA | 113,5 m |
61 | Denis Kornilov | RUS | 113,0 m |
62 | Hyun-Ki Kim | KOR | 110,0 m |
63 | Andrea Morassi | ITA | 109,0 m |
64 | Nicholas Fairall | USA | 106,5 m |
65 | Chil-ku Kang | KOR | 101,0 m |
66 | William Rhoads | USA | 97,0 m |
DNS | Phillip Sjoeen | NOR | DNS |
Przed nami kwalifikacje (godz. 18:00).
informacja własna