You are currently viewing Sebastian Hebel po operacji kolana

Sebastian Hebel po operacji kolana

hebel sebastian fot. julia piatkowska - Sebastian Hebel po operacji kolana

Sebastian Hebel, członek kadry juniorskiej, doznał upadku na skoczni w Einsiedeln na początku września tego roku, w wyniku którego doznał kontuzji prawego kolana. Podstawowe badania nie dały jednoznacznej diagnozy, a dalsze czynności diagnostyczne utrudniała utrzymująca się opuchlizna. W dniu wczorajszym skoczek przeszedł operację. 

Nie są to pierwsze problemy z kolanem młodego zawodnika. Pół roku temu Sebastian miał przeprowadzoną operację i odczuwał lekki ból podczas skoków. Do dnia zabiegu nie było wiadomo co tak naprawdę uległo uszkodzeniu w kolanie 19-letniego skoczka. 

 Ostateczna diagnoza znana była dopiero na stole operacyjnym, okazało się, że są zerwane więzadła krzyżowe przednie oraz urwana łąkotka, wiec od razu miałem rekonstrukcję oraz naprawianą łąkotkę – tłumaczy Hebel.

Kontuzjowany skoczek po zabiegu jest pełen optymizmu, mimo wiadomych dolegliwości pooperacyjnych: Jestem świeżo po zabiegu, więc troszkę pobolewa. Operację zniosłem bardzo dobrze. 

Na chwilę obecną nie jest znany czas przerwy jaka czeka Sebastiana po wykonanym zabiegu, jednak można twierdzić, że prawdopodobnie młodego skoczka tej zimy na skoczni nie zobaczymy. Zawodnik w najbliższym okresie przejdzie rehabilitację, a w wolnym czasie planuje poświęcić się studiom.

Sebastianowi życzymy dużo zdrowia, pomyślnej rehabilitacji i samych sukcesów na uczelni!

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz