You are currently viewing Polacy na drużynówkę, Kruczek: „Stabilność przyjdzie po kilku startach”

Polacy na drużynówkę, Kruczek: „Stabilność przyjdzie po kilku startach”

kruczek lukasz lgp bl sp - Polacy na drużynówkę, Kruczek: "Stabilność przyjdzie po kilku startach"Polscy skoczkowie zainaugurowali sezon w niemieckim Klingenthal. Podczas dzisiejszych pucharowych treningów i kwalifikacji oddali swoje pierwsze skoki na śniegu. Najlepiej radzili sobie w nich Kamil Stoch i Piotr Żyła i to oni będą stanowić trzon naszej drużyny w jutrzejszym konkursie PŚ. Pozostali nasi kadrowicze prezentowali nieco słabsze, ale dość równe skoki.

 

Możnaby przypuszczać, że sztab szkoleniowy nie miał łatwego zadania przy wyborze skoczków, którzy jutro będą reprezentować Polskę w konkursie drużynowym.
Ocenialiśmy skoki od strony technicznej. Wielkiej dyskusji nie było – rozwiał wątpliwości Łukasz Kruczek. Ostatecznie do Kamila Stocha i Piotra Żyły dołączyli: Stefan Hula oraz Dawid Kubacki.

Miejsca Polaków w pierwszym dniu skoków w Klingenthal:

Zawodnik
I trening
II trening
kwalifikacje
Kamil Stoch
6
41
DNS
Piotr Żyła
19
26
2
Dawid Kubacki
42
23
29
Stefan Hula
33
39
20
Maciej Kot
10
40
34
Jan Ziobro
16
33
39
Bartłomiej Kłusek
48
29
35

Trenera Łukasza Kruczka tuż po dzisiejszych kwalifikacjach zapytaliśmy też o odczucia dotyczące pierwszego dnia pucharowej rywalizacji w Klingenthal.

Śnieg jest biały, skocznia zaśnieżona. Patrząc wstecz na pogodę i problemy ze śniegiem to jest OK. Do ideału trochę brakuje, ale wygląda to lepiej niż w ubiegłym sezonie – mówi polski szkoleniowiec i dodaje – Dzisiaj niespodzianek nie było, można powiedzieć, że sezon rozpoczął się jak co roku. Była loteria i pewnie z tą loterią w Klingenthal trzeba będzie cały weekend się zmagać. Ruchy powietrza miały duży wpływ na odległości, ale takie są już skoki. U zawodników brakuje jeszcze stabilności, ona przyjdzie po kilku startach.

Kruczek zapytany o opinię na temat rekordowego skoku i upadku Phillipa Sjoeena, odparł: – Niebezpiecznie nie było, na początku po prostu rozbieg był za wysoko ustawiony.

 

informacja własna

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. macieju

    Oglądaj tutaj – sprawny.pl/skoki2014

Dodaj komentarz