You are currently viewing Norweska zmiana na PŚ w Kuusamo – Hauer za Sjoeena

Norweska zmiana na PŚ w Kuusamo – Hauer za Sjoeena

- Norweska zmiana na PŚ w Kuusamo - Hauer za SjoeenaPo drastycznie wyglądającym upadku Phillipa Sjoeena w Klingenthal, norweski sztab szkoleniowy musiał podjąć decyzję, kto zastąpi młodego Norwega w składzie Wikingów na zawody w fińskim Kuusamo. Na wietrznej Ruce zaprezentuje obok Andersa Fannemela i kolegów zaprezentuje się 23-letni Joachim Hauer.

 

Phillip Sjoeen, który upadł podczas rekordowego skoku (148 m) w oficjalnym treningu w Klingenthal, dostanie tydzień wolnego, aby powrócić do pełni sił. Szczęśliwie 18-latek nie doznał poważnych obrażeń, jednak zadrapany i posiniaczony nie wystąpi w zawodach Pucharu Świata w Kuusamo. Trener Alexander Stoeckl nie chcąc bardziej ryzykować zdrowia młodego skoczka postanowił zamiast niego nominować do składu 23-letniego Joachima Hauera, który zadowalająco zaprezentował się podczas finałowych zawodów tegorocznego Grand Prix w Klingenthal (22. miejsce).

Na pierwszy występ w PŚ sezonu 2014/15 będzie musiał więc poczekać znakomicie spisujący się latem Daniel-Andre Tande.

Poza Hauerem w norweskim składzie nie zaszły żadne zmiany. W Finlandii zaprezentują się zatem: Anders Bardal, Anders Fannemel, Tom Hilde, Anders Jacobsen, Rune Vela i wspomniany Joachim Hauer.

- Celem w Kuusamo będzie walka o podium. Jesteśmy dobrze przygotowani do tych zawodów, po tym jak trenowaliśmy w zmiennych warunkach wietrznych na Midtstubakken. W Kuusamo również często zmieniają się warunki. Cieszymy się także, że po raz pierwszy w tym sezonie spotkamy prawdziwą zimę, śnieg i mróz - powiedział Stoeckl, który jednocześniej chwalił postawę Hauera, którą zaprezentował w treningach poprzedzających sezon zimowy. Dodajmy, że będą to pierwsze skoki 23-letniego Norwega w Kuusamo.

Zobacz pełny program i zapowiedź zawodów PŚ w Kuusamo >>

 

Źródło: skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz