You are currently viewing Polacy bez Stocha w Kuusamo, Hula dołącza do składu

Polacy bez Stocha w Kuusamo, Hula dołącza do składu

Stoch Kamil fot.A.Sierotnik - Polacy bez Stocha w Kuusamo, Hula dołącza do składuKamil Stoch, który jeszcze w Klingenthal nabawił się kontuzji stawu skokowego niestety nie weźmie udziału także w kolejnych zawodach Pucharu Świata, które odbędą się w fińskim Kuusamo. Po wczorajszym zabiegu, który pomógł ściągnąć obrzęk, dzisiaj po konsultacjach z dr Aleksandrem Winiarskim zapadła ostateczna decyzja w tej sprawie.

 
Hula Stefan POL S.Piwowar 300x202 - Polacy bez Stocha w Kuusamo, Hula dołącza do składu
Stefan Hula, fot. Stefan Piwowar

Stoch przez kontuzję nie wystartował w zawodach PŚ w Klingenthal, jednak po wczorajszym zabiegu mistrz olimpijski czuł się już znacznie lepiej. Ostatecznie jednak sztab szkoleniowy w porozumieniu z lekarzami podjął decyzję o tym aby nie ryzykować i lider polskiej kadry w Kuusamo nie wystartuje. Jak już wiemy pewne miejsce w składzie na Kuusamo mają: Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł i powołany w ostatniej chwili Stefan Hula.

- Kamil nie weźmie udziału w zawodach w Kuusamo. Jest zdecydowana poprawa, ale nadal odczuwa dyskomfort w stawie skokowym i utrzymuje się lekki obrzęk. Ma na tę chwilę rozpisaną rehabilitację. Lekarz przewiduje, że Kamil potrzebuje 3-5 dni do powrotu do treningu i startów - poinformował trener Łukasz Kruczek.

Pierwszy raz jestem w sytuacji, że z powodu kontuzji nie mogę startować w zawodach. Patrząc na statystyki aż się dziwię, że dotąd mnie to nie spotkało. Nie jest to na szczęście nic poważnego. Z moją nogą jest coraz lepiej jednak doktor uznał, że nierozsądnie byłoby ryzykować i wystartować w Kuusamo. Lepiej być sprawnym przez resztę długiego sezonu  Kilka dni rehabilitacji i widzimy się znowu! - poinformował Stoch na swoim oficjalnym profilu na facebooku.

Wiemy już, że polska kadra uda się do Finlandii w środę w siedmioosobowym składzie. Pozostała część kadr aktualnie trenuje w Klingenthal, jednak do ekipy dołączy w ostatniej chwili Stefan Hula.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz