You are currently viewing Niemcy i Japończycy bez zmian w Kuusamo

Niemcy i Japończycy bez zmian w Kuusamo

Niemcy Kraus Neumayer Eisenbichler fot.B.Leja  - Niemcy i Japończycy bez zmian w KuusamoJak mówi stare piłkarskie porzekadło, zwycięskiego składu się nie zmienia. Podobne podejście wydaje się mieć trener niemieckiej kadry skoczków, Werner Schuster, który do Kuusamo postanowił zabrać tych samych skoczków, którzy zainaugurowali sezon w Klingenthal. Taką samą decyzję podjęli także Japończycy.

 

Niemieccy skoczkowie w drużynowym konkursie w Klingenthal byli klasą sami dla siebie i bardzo pewnie triumfowali. W zmaganiach indywidualnych na trzecim stopniu podium znalazł się liderujący na półmetku Andreas Wellinger, udane występy zanotowali także Markus Eisenbichler (8. miejsce) i Richard Freitag (10. miejsce). W związku z tym trener Schuster postanowił zabrać do Kuusamo tą samą siódemkę, która zainaugurowała sezon zimowy. Będą to zatem: Markus Eisenbichler, Severin Freund, Richard Freitag, Marinus Kraus, Michael Neumayer, Andreas Wank i Andreas Wellinger.

Niemcy tuż po zawodach w Klingenthal postawili na poniedziałkową regenerację i wtorkowe zajęcia na siłowni. Dzisiaj wyruszyli do Kuusamo.

Oczekujemy już na zawody w Skandynawii i na kolejne skoki na śniegu, w zimowych warunkach. Liczymy na dwa sprawiedliwe konkursy - powiedział Werner Schuster. Jak wiemy, o to nie będzie łatwo. Zazwyczaj w rywalizacji na Rukatunturi karty rozdaje bowiem wiatr.

Dodajmy, że w takim samym składzie jak w Klingenthal, w Kuusamo wystąpią też Japończycy. Kraj Kwitnącej Wiśni reprezentować będą więc: Daiki Ito, Junshiro Kobayashi, Noriaki Kasai, Reruhi Shimizu i Taku Takeuchi.

 

Źródło: informacja własna / DSV

 

Dodaj komentarz