You are currently viewing Rosjanie na Kuusamo, Zupan: „Chcemy poprawić wyniki”

Rosjanie na Kuusamo, Zupan: „Chcemy poprawić wyniki”

Maksimochkin Mikhail Zakopane B.Leja  - Rosjanie na Kuusamo, Zupan: "Chcemy poprawić wyniki"Matjaž Zupan, który wiosną tego roku przejął rolę trenera kadry narodowej Federacji Rosyjskiej, widzi duży potencjał w swoich podopiecznych. Mimo, że w Kussamo 35. miejsce wywalczone przez Mikhaila Maksimochkina było najlepszym wynikiem indywidualnym, a drużynowo Sborna zajęła 10. miejsce, Słoweniec jest dobrej myśli.

 

Pierwsze zawody są już za nami. Fizycznie moi zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani. Niestety technicznie nie wszystko wyszło tak jak powinno – komentuje Zupan.

– W konkursie indywidualnym ewidentnie nam nie poszło. Drużynowo nie było tak źle, chociaż zadanie by znaleźć się w pierwszej ósemce nie zostało wykonane… mało zabrakło. Jednocześnie poziom tegorocznych zawodów inauguracyjnych był bardzo wysoki – stwierdził szkoleniowiec i dodał – Jestem pewny, że w kolejnych zawodach chłopcy znacznie poprawią swoje wyniki. Nastrój w drużynie jest bojowy i będziemy walczyć o najwyższe lokaty.

Zupan zapytany o zawodników, którzy wezmą udział w kolejne konkursach Pucharu Świata w Kuusamo odpowiedział: – Nieudany pierwszy występ nie jest powodem do zmiany skoczków. Niech próbują, oswajają się. W kolejnym konkursie drużynowym mogą się jednak pojawić pewne zmiany. Czas pokaże – zakończył.

W związku z powyższym, w Finlandii, Rosję reprezentować będą: Vladislav Boyarintsev, Denis Kornilov, Mikhail Maksimochkin, Alexey Romashov oraz Ilmir Hazetdinov.

 

Źródło: tramplin.perm.ru

 

Dodaj komentarz