You are currently viewing Włosi, Francuzi i Amerykanie na PŚ w Kuusamo

Włosi, Francuzi i Amerykanie na PŚ w Kuusamo

vdsevole  fot sp - Włosi, Francuzi i Amerykanie na PŚ w KuusamoDzisiaj poznaliśmy składy kolejnych reprezentacji na nadchodzące zawody Pucharu Świata w Kuusamo. Nominacje podały sztaby szkoleniowe Włochów, Amerykanów i Francuzów. O ile dwie pierwsze nacje póki co nie zaprezentowały się z najlepszej strony, to doświadczony Francuz, Vincent Descombes Sevoie, w Klingenthal zaskoczył wysoką dyspozycją.

 
Colloredo Sebastian Zako S.Piwowar 300x200 - Włosi, Francuzi i Amerykanie na PŚ w Kuusamo
Sebastian Colloredo, fot. Stefan Piwowar

Trener reprezentacji Italii, Paolo Bernardi, nie mógł być zadowolony z zawodów w Klingenthal, gdzie ani w konkursie drużynowym, ani w indywidualnym jego podopieczni nie kwalifikowali się do finału. W związku z niewielką możliwością rotacji w składzie, w Kuusamo wystąpią więc najbardziej doświadczeni Włosi: Davide Bresadola, Sebastian Colloredo i Andrea Morassi.

Do Finlandii w dwuosobowym składzie udadzą się Francuzi. Na Rukatunturi zaprezentują się: Ronan Lamy Chappuis oraz Vincent Descombes Sevoie, który już w pucharowej inauguracji w Niemczech błysnął wysoką i równą formą osiągając życiowy sukces w PŚ (12. miejsce).

Ponadto w Kuusamo zaprezentują się także Amerykanie, którzy udadzą się tam również w dwuosobowym składzie. Stany Zjednoczone będą reprezentować Nicholas Alexander i Nicholas Fairall.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz