You are currently viewing Ammann, Kasai i Freund o szalonym konkusie w Kuusamo

Ammann, Kasai i Freund o szalonym konkusie w Kuusamo

freund severin kd2 - Ammann, Kasai i Freund o szalonym konkusie w KuusamoDzisiejsze pucharowe podium na Rukatunturi w Kuusamo uradowało kibiców skoków narciarskich, którzy od lat śledzą zmagania najlepszych skoczków. Na najwyższym jego stopniu uplasowali się ex aequo dwaj narciarscy „weterani” – Simon Ammann i Noriaki Kasai. Trójkę najlepszych uzupełnił Severin Freund. Co powiedzieli tuż po zakończeniu konkursu?

 
1454790 458947804213530 302870130 n 300x200 - Ammann, Kasai i Freund o szalonym konkusie w Kuusamo
Simon Ammann, fot. SkokiPolska

Simon Ammann odniósł dziś swoje 23. zwycięstwo w PŚ po skokach na 135,5 i 144 metry. – To naprawdę coś wyjątkowego, kiedy można zobaczyć dwóch zadowolonych facetów na najwyższym stopniu podium. Nie mogłem uwierzyć w to co się stało, nawet kiedy zobaczyłem końcowe wyniki. Noriaki ponownie jest w szczytowej formie – przyznał 33-letni Szwajcar.

Również Noriaki Kasai nie ukrywał zadowolenia z dzisiejszego pucharowego triumfu, który był 17-tym w jego sportowej karierze. – Moje dzisiejsze skoki były perfekcyjne, ale nie byłem pewien, czy będzie to wystarczające do tego, aby wygrać. Ponownie jestem zaskoczony, że udało mi się wywalczyć podium. Nie ma żadnego sekretu związanego z moimi dobrymi skokami. Prawdopodobnie pomaga mi fakt, że mam dużo pewności siebie i doświadczenia – powiedział Japończyk, który w wieku 42 lat i 176 dni został najstarszym zwycięzcą konkursu PŚ w historii.

Skład dzisiejszego podium uzupełnił 26-letni Niemiec – Severin Freund (135,0 / 137,5 m). – Dzisiaj było bardzo wietrznie, w szczególności na samej górze skoczni, ale w Kuusamo jest tak niemal zawsze. Ja zrobiłem dzisiaj wielki krok naprzód. Moje skoki były bardzo dobre. W Ruce byłem na podium trzykrotnie w ciągu ostatnich czterech lat. Wydaje się więc, że Kuusamo jest dla mnie dobrym miejscem – podsumował mistrz świata w lotach.

 

Źródło: fisskijumping.com

 

Dodaj komentarz