You are currently viewing Lanisek nie wystąpi w Lillehammer, konieczny zabieg chirurgiczny

Lanisek nie wystąpi w Lillehammer, konieczny zabieg chirurgiczny

Lanisek.Anze SGP.Klingenthal.2014 fot.Julia .Piatkowska - Lanisek nie wystąpi w Lillehammer, konieczny zabieg chirurgicznyPo groźnie wyglądającym upadku, który wydarzył się podczas sobotniego konkursu w Kuusamo, Anze Lanisek musi przejść zabieg chirurgiczny prawego kciuka. Słoweniec nie weźmie udziału w najbliższych konkursach Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. Do drużyny dołączy dopiero za dwa tygodnie w Niżnym Tagile.

Młody skoczek, rozpoczynając w sobotę rundę finałową na skoczni w Kuusamo, przed 120 metrem nagle runął na zeskok. Powodem było rozpięcie wiązania w lewej narcie. Od początku informowano, że Słoweniec nie doznał poważnych obrażeń, ma jedynie uraz kciuka. Po dalszych badaniach okazało się, że konieczny będzie drobny zabieg chirurgiczny palca.

-Dzisiaj lub jutro poddam się operacji. Razem ze sztabem zdecydowaliśmy, że nie wystąpię w zawodach w Lillehammer i dołączę do drużyny podczas konkursów w Niżnym Tagile. Czuję się dobrze i chciałbym podziękować wszystkim za życzenia powrotu do zdrowia– mówił w poniedziałek 18-latek ze Słowenii.

Źródło: delo.si/fis-ski.com

 

Dodaj komentarz