You are currently viewing Polacy skoczyli w Zakopanem, skoczą też w Lillehammer

Polacy skoczyli w Zakopanem, skoczą też w Lillehammer

wielka krokiew bl - Polacy skoczyli w Zakopanem, skoczą też w LillehammerZakopiańska Wielka Krokiew została przygotowana dzień wcześniej niż zakładano, dzięki czemu polscy skoczkowie już dziś mogli oddać na niej treningowe skoki, których jak zapewniał Łukasz Kruczek, bardzo potrzebowali. Wiemy już, że wbrew wcześniejszym spekulacjom, Polacy wystąpią w PŚ w Lillehammer. Aktualnie nie jest jeszcze znany dokładny skład na norweskie konkursy.

 
lot3 300x198 - Polacy skoczyli w Zakopanem, skoczą też w Lillehammer
Maciej Kot, fot. Julia Piątowska

Dzisiejszy trening, który skoczkowie kadry A (Stoch, Żyła, M.Kot, Kubacki, Ziobro, Murańka) i kadry B (Zniszczoł, Biegun, Hula, Kłusek, K.Miętus) odbyli na Wielkiej Krokwi, był z pewnością krokiem w dobrą stronę po nieudanych występach w Klingenthal i Kuusamo. Zapewnił o tym Łukasz Kruczek, który w rozmowie z portalem eurosport.onet.pl stwierdził: – Zawodnicy w końcu pokazali to, czego od nich oczekiwaliśmy. Najważniejsze, że zawodnicy mogli oddać spokojne skoki.

Po jutrzejszym porannym treningu sztab szkoleniowy polskiej kadry A w porozumieniu z kadrą B ma podjąć decyzję, którzy z naszych skoczków wyruszą do Lillehammer. Możliwe jest to, że Polacy nie wykorzystają w pełni kwoty startowej (7 skoczków), gdyż jak tłumaczył wcześniej trener Kruczek, występy w Pucharze Świata mają sens tylko wtedy, gdy zawodnicy nie męczą się na skoczni, jak to miało miejsce w Kuusamo.

Wciąż nie jest pewne, czy do skoków powróci kontuzjowany Kamil Stoch. Sytuacja ma się wyjaśnić po porannych badaniach, które przeprowadzi dr Aleksander Winiarski. Jak przyznał dwukrotny mistrz olimpijski, wciąż jest spakowany i gotowy na wylot do Lillehammer.

 

Źródło: eurosport.onet.pl / przegladsportowy.pl

 

Dodaj komentarz