You are currently viewing Kamil Stoch już po operacji. Niepewny start Polaka w TCS

Kamil Stoch już po operacji. Niepewny start Polaka w TCS

Dziś rano Kamil Stoch przeszedł operację kontuzjowanej stopy. Jak przyznał doktor Aleksander Winiarski, który wykonywał ten zabieg: „Kamil przeszedł operację, podczas której obyło się bez problemów. Zawodnik czuje się teraz bardzo dobrze”. Nie można jednak określić, czy Stoch zdąży się wykurować na Turniej Czterech Skoczni.

 

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi w czwartek rano przeszedł operację, która miała na celu odblokowanie stawu skokowego. Był on blokowany przez narośl, która powstała po zabiegu wykonanym już po powrocie z Klingenthal.

W kontekście dzisiejszej operacji pojawia się pytanie o to, kiedy Kamil Stoch powróci na skocznię. Według Winiarskiego, rekonwalescencja Stocha może potrwać od dwóch do trzech tygodni. Ciężko zatem przewidywać, czy polski skoczek zdąży wrócić do skakania przed Turniejem Czterech Skoczni, który rozpocznie się 28 grudnia w Oberstdorfie.

Start w Niemczech to jedno, do tego dochodzi jeszcze kwestia przygotowania się Stocha do tej imprezy. Jeśli Polak nie wróci na skocznie przed świętami, ciężko mu będzie złapać optymalną formę i dyspozycję przed niemiecko-austriacką imprezą.

 

źródło: Przegląd Sportowy / informacja własna

 

Dodaj komentarz