You are currently viewing Skład żeńskiej kadry Austrii na PŚ w Lillehammer

Skład żeńskiej kadry Austrii na PŚ w Lillehammer

iraschko stolz manuguf - Skład żeńskiej kadry Austrii na PŚ w LillehammerJuż dzisiaj oficjalnymi treningami i kwalifikacjami swój sezon rozpoczną panie. W rywalizacji na południu Norwegii wezmą udział m.in. cztery skoczkinie z Austrii na czele z najbardziej doświadczoną zawodniczką w całej stawce – Danielą Iraschko-Stolz.

 

Trener austriackich zawodniczek, niegdyś znakomity skoczek narciarski Andreas Felder, nominował cztery swoje podopieczne do startu w Lillehammer. Będą to: Daniela Iraschko-Stolz, Jacqueline Seifriedsberger, Chiara Hoelzl i Eva Pinkelnig.

Austriacka kadra kobiet trenuje na skoczni Lysgaardsbakken (HS-100) już od niedzieli.
Pomimo trudnych warunków wykonaliśmy bardzo udane przygotowanie do zawodów – powiedział Felder i dodał – Przed Lillehammer byliśmy jeszcze w Rovaniemi, gdzie z całym zespołem udało nam się wykonać kilka jednostek treningowych. Teraz cieszymy się już, że zbliżają się pierwsze zawody na śniegu.

Przypomnijmy, że w minionym sezonie spore problemy z powodu kontuzji miały najbardziej doświadczone Austriaczki – Seifriedsberger i Iraschko-Stolz, której mimo tego udało się zdobyć srebrny medal olimpijski w Soczi.

 

Źródło: oesv.at

 

Dodaj komentarz