You are currently viewing Austriacy bez Dietharta i Loitzla wystartują w Niżnym Tagilu

Austriacy bez Dietharta i Loitzla wystartują w Niżnym Tagilu

Hayboeck Michael Wisla B.Leja 1 - Austriacy bez Dietharta i Loitzla wystartują w Niżnym TagiluAustriaccy skoczkowie, szczególnie Schlierenzauer i Hayboeck, wydają się rozkręcać z konkursu na konkurs. Solidną formę prezentuje także Kraft, nieco więcej stabilności brakuje jeszcze Koflerowi. Znacznie niższy poziom prezentuje jednak pozostała dwójka – Diethart, Loitzl. W związku z tym trener Heinz Kuttin postanowił wykonać w składzie austriackiej kadry zmiany.

 

Na konkursy PŚ w rosyjskim Niżnym Tagilu uda się tylko czterech Austriaków: Gregor Schlierenzauer, Michael Hayboeck, Stefan Kraft i Andreas Kofler. W tym samym czasie Wolfgang Loitzl i Thomas Diethart odbędą spokojne treningi. Aktualnie ta dwójka wciąż przebywa w Lillehammer i stara się poprawić swoje skoki.

Jak dotąd w tym sezonie na podium stawali już Kraft, Hayboeck i Schlierenzauer, do tego Kofler raz był tuż za czołową trójką. Loitzl dwukrotnie odpadał już w kwalifikacjach, a w Lillehammer znajdował się poza czołową trzydziestką. Jedynie w Kuusamo udało mu się zdobyć kilka punktów. Jeszcze słabiej radzi sobie Diethart, który mimo pozytywnego przejścia wszystkich serii kwalifikacyjnych, nie ma żadnej punktowej zdobyczy w PŚ.

Zarówno Loitzl, jak i Diethart powinni dołączyć do austriackiej drużyny już podczas kolejnego pucharowego weekendu, w Engelbergu (20-21 grudnia).

 

Źródło: kleinezeitung.at

 

Dodaj komentarz