You are currently viewing Polacy z Kotem na zawody PŚ w Niżnym Tagilu

Polacy z Kotem na zawody PŚ w Niżnym Tagilu

Kot Maciej Planica J.Piatkowska - Polacy z Kotem na zawody PŚ w Niżnym TagiluSztab szkoleniowy kadry polskich skoczków zdecydował, którzy z „biało-czerwonych” wezmą udział w najbliższych zawodach Pucharu Świata w Niżnym Tagilu. Już od kilku dni wiedzieliśmy, że w Rosji wystąpi pięciu Polaków, dzisiaj trener Łukasz Kruczek poinformował nas o konkretnych nazwiskach.

 

W zawodach PŚ w Niżnym Tagilu zaprezentują się: Piotr Żyła, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Maciej Kot.

Polacy podobnie jak w Lillehammer pojawią się zatem składem 5-osobowym, nie wykorzystując w pełni 7-osobowej kwoty startowej. Aleksandra Zniszczoła, który w tym czasie wystartuje w zawodach PK w Renie, zastąpi Maciej Kot, który w ostatnich dniach szlifował formę na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Jak zapewnia jednak sztab szkoleniowy, najlepiej będzie, jeśli w zawodach PŚ będą startować tylko zawodnicy w pełni do tego przygotowani.

Zgodnie z wcześniej założonym planem, po tygodniu treningów w Zakopanem jutro ruszam do Rosji na pierwsze w historii zawody Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Mam nadzieję, że mój plan przyniesie zadowalające efekty! Cieszę się, że wracamy do Rosji. Bardzo polubiłem ten kraj, w szczególności ludzi. Znajomi śmieją się, że Rosja mi służy… Zobaczymy jak będzie tym razem! - napisał Maciej Kot na swoim oficjalnym koncie na facebooku.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz