You are currently viewing Dziesięciu Rosjan wystąpi w PŚ w Niżnym Tagilu, wraca Vassiliev

Dziesięciu Rosjan wystąpi w PŚ w Niżnym Tagilu, wraca Vassiliev

Vassiliev Dimitry WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska - Dziesięciu Rosjan wystąpi w PŚ w Niżnym Tagilu, wraca VassilievDziewięciu reprezentantów gospodarzy wystąpi w zawodach Pucharu Świata w rosyjskim Niżnym Tagilu. Będą to pierwsze w historii konkursy PŚ na dużym obiekcie Tramplin Stork (HS-134). Poprzednie pucharowe zmagania na terenie Federacji Rosyjskiej odbyły się w ramach próby przedolimpijskiej w Soczi w grudniu 2012 roku.

 

Rosjanie, którzy od tego sezonu trenują pod okiem nowego szkoleniowca, Matjaza Zupana, którego wspiera David Jiroutek, wystąpią w Niżnym Tagilu w dziewięcioosobowym składzie. Znaleźli się w nim: Vladislav Boyarintsev, Mikhail Maksimochkin, Ilmir Hazetdinov, Denis Kornilov, Alexey Romashov, Roman Sergeevich-Trofimov, a także skoczkowie, którzy w tym sezonie jeszcze nie pojawiali się w pucharowej rywalizacji: Alexander Shuvalov, Anton Kalinitschenko, Vadim Shishkin oraz najbardziej doświadczony z rosyjskich skoczków - Dimitry Vassiliev.

To właśnie popularny „Dima” ma na skoczniach w ojczyźnie walczyć o późniejszą nominację na prestiżowy austriacko-niemiecki Turniej Czterech Skoczni. Vassiliev, który ostatnimi czasy zmagał się z kontuzją pleców, później musiał walczyć o powrót do lepszej dyspozycji, wydaje się być na dobrej drodze do powrotu do formy. Wszystko zweryfikują jednak skoki na Tramplin Stork w dniach 12-14 grudnia.

Warto podkreślić, że do tej pory najlepiej w drużynie „Sbornej” w PŚ spisuje się 20-letni Vladislav Boyarintsev. Utalentowany zawodnik z dorobkiem 28 punktów jest najwyżej sklasyfikowanym Rosjaninem (26. miejsce) w klasyfikacji generalnej.

Zobacz pełny program, plasn transmisji i zapowiedź PŚ w Niżnym Tagilu wraz z aktualnymi składami kadr >>

 

Źródło: tramplin.perm.ru

 

Dodaj komentarz