You are currently viewing Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: „Dawid w 100% wskoczył na właściwe tory”

Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: „Dawid w 100% wskoczył na właściwe tory”

Kruczek Lukasz zakopane - Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: "Dawid w 100% wskoczył na właściwe tory"Polscy skoczkowie w komplecie awansowali do jutrzejszego konkursu PŚ w Niżnym Tagilu. Na starcie zobaczymy zatem Dawida Kubackiego, Klemensa Murańkę, Macieja Kota, Piotra Żyłę oraz Jana Ziobrę. Najlepiej prezentował się ten pierwszy. –  Dawid w 100% wskoczył na właściwe tory – stwierdził po kwalifikacjach trener Łukasz Kruczek.

 
Kubacki.Dawid najazd Julia.Piatkowska 300x200 - Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: "Dawid w 100% wskoczył na właściwe tory"
Dawid Kubacki, fot. Julia Piątkowska

Jak wiemy, Niżny Tagił w tym roku debiutuje jako organizator zawodów PŚ. Jak organizatorów ocenia Łukasz Kruczek? – Jest to dla Niżnego Tagiłu pierwszy Puchar Świata i pewne niedociągnięcia są, ale są one podobne, jak w innych miejscowościach. Na razie zdają egzamin.

W piątkowych treningach i kwalifikacjach najlepiej z Polaków spisywał się Dawid Kubacki (miejsca: 10, 8, 7 oraz 3 w kwal.). – Tak, Dawid w 100% wskoczył na właściwe tory. Był powtarzalny i skuteczny. O to chodzi w skokach – ocenia szkoleniowiec.

Pozostali polscy skoczkowie przeplatali skoki lepsze z nieco słabszymi. – Prezentowali się dobrze, ale jeszcze nie w pełni powtarzalnie. U każdego z zawodników widać było dziś na co ich stać. Z tym, że nałożyła się na to jeszcze dosyć długa podróż, która także miała wpływ na dyzpozycję i powtarzalność – tłumaczy Kruczek.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz