You are currently viewing PK Rena: Forfang i Poppinger najlepsi w treningach

PK Rena: Forfang i Poppinger najlepsi w treningach

Poppinger Manuel fot.B.Leja 1024x682 - PK Rena: Forfang i Poppinger najlepsi w treningach

Dalekie skoki Johanna Andre Forfanga i Manuela Poppingera, dobre próby Zniszczoła i Kłuska – tak wyglądały w telegraficznym skrócie treningi na dużej skoczni w Renie. Przed zawodami nie będzie serii próbnej, konkurs decyzją jury rozpocznie się o godz. 12:30.

Pierwszy trening

Zwyciężył w nim Norweg Johann Andre Forfang, który uzyskał 137 metrów. Najdłuższy skok serii należał jednak do Manuela Poppingera z Austrii. Austriak otarł się w treningowej próbie o rekord skoczni, zabrakło tylko pół metra (skoczył 139,5 m), w treningu był trzeci, jeszcze za rodakiem Manuelem Fettnerem. Kolejne miejsca zajmowali Killian Peier i Robert Johannson.

Za nimi zameldował się Aleksander Zniszczoł, który skoczył 132 metry. Stefan Hula uzyskał 130,5 m co dało mu 17 miejsce. 

Drugi trening

W drugiej serii treningowej świetną dyspozycję potwierdził Poppinger, który tym razem okazał się najlepszy (138 metrów). Za nim uplasował się Fettner (134,5 m), trzeci był Anze Semenic (129 m). W czołówce znaleźli się jeszcze Stephan Leyhe i kolejni Słoweńcy Jure Sinkovec i Andraz Pograjc.

Z Polaków najlepszy okazał się Bartłomiej Kłusek. 128 metrów dało w reprezentantowi Polski 11 miejsce w serii. To samo miejsce, choć z bliższym skokiem (124,5 m) zajął Aleksander Zniszczoł.

Decyzją jury seria próbna nie odbędzie się, zawodnicy rozpoczną konkurs o 12:30.

Dodaj komentarz