You are currently viewing Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: „Ponieśliśmy sromotną porażkę”

Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: „Ponieśliśmy sromotną porażkę”

kruczek lukasz b.leja - Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: "Ponieśliśmy sromotną porażkę"Polscy skoczkowie zaliczyli dziś jeden z najbardziej nieudanych konkursów w Pucharze Świata w ostatnich kilkunastu latach. Po raz pierwszy od kilku lat, kadra A występująca w PŚ nie zdołała zdobyć choć jednego punktu. – Dziś ponieśliśmy sromotną porażkę, którą należy teraz przełknąć – przynaje trener naszych reprezentantów, Łukasz Kruczek.

 

W dzisiejszych zawodach żaden z polskich skoczków nie znalazł się w czołowej trzydziestce. Najlepszym z naszych kadrowiczów „biało-czerwonych” był Maciej Kot, który uplasował się dopiero na 35. lokacie. Pozostali prezentowali się jeszcze gorzej – Ziobro był 40., Żyła po króciutkim skoku 46., a Murańka i Kubacki po upadkach zajęli odpowiednio 45. i  54. miejsce.

Kot Maciej lot.rozbieg.Wisla fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: "Ponieśliśmy sromotną porażkę"
Maciej Kot, fot. Julia Piątkowska

Źle nie, ale bardzo dobrze to też nie wygląda. Dziś ponieśliśmy sromotną porażkę, którą należy teraz przełknąć. Gdyby było źle, wtedy nie widzielibyśmy w ogóle dobrych, czy lepszych skoków w wykonaniu naszych zawodników – powiedział nam tuż po zakończeniu zawodów Kruczek i dodał – Nie u wszystkich warunki odegrały kluczową rolę, były też skoki, które były po prostu nieudane.

Polski szkoleniowiec zapytany o decyzję jury, wedle której zawody odwołane zostały w drugiej serii po niebezpiecznym skoku Koflera, a nie po wcześniejszym upadku Kubackiego. – W tym wypadku nie było nic nadzwyczajnego, po to dobrze jest mieć numer z tyłu stawki – przyznaje.

kubacki dawid sp 300x200 - Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: "Ponieśliśmy sromotną porażkę"
Dawid Kubacki, fot. SkokiPolska.pl

Kubacki w swojej próbie runął na zeskok tuż za 80 metrem – Dawid dostał podmuch wiatru, który oparł się na lewej narcie. Od tego momentu było tylko ratowanie skoku. Szkoda, bo na progu był całkiem OK – ocenia Kruczek.

Wszystkich zmartwiły nie tylko upadki Kubackiego i Murańki, ale też bardzo słaba próba Żyły. – Piotrek skoczył słabiej, nie ustawił się właściwie w pozycji najazdowej co miało wpływ na odbicie. Do tego bardzo mocny tylny wiatr za progiem przydusił go do zeskoku – tłumaczy trener Polaków.

Łukasz Kruczek zapytany o dalsze plany i decyzje sztabu szkoleniowego dotyczące treningów i startów, odparł: – Na razie będziemy rozważać wszystkie możliwe scenariusze.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz