You are currently viewing Špela Rogelj dla SkokiPolska: „Mam jeszcze więcej mocy”

Špela Rogelj dla SkokiPolska: „Mam jeszcze więcej mocy”

Rogelj S.Piwowar - Špela Rogelj dla SkokiPolska: "Mam jeszcze więcej mocy"Špela Rogelj w norweskim Lillehammer sprawiła sporą niespodziankę narciarskiemu światu zwyciężając skokami na 93 i 99 metrów w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata Pań. W zaskoczenie wprawiła nie tylko kibiców, rywalki, ale też samą siebie. – Wiedziałam, że mogę skakać dobrze, ale nie wiedziałam, że aż tak – przyznaje 20-letnia liderka PŚ.

 

SkokiPolska: Špela, można powiedzieć, że Twoja wygrana w Lillehammer była dla wielu osób czymś niespodziewanym. Co czułaś tuż po tym triumfie?

Špela Rogelj: Oczywiście była to niespodzianka. Wiedziałam, że mogę skakać dobrze, ale nie wiedziałam, że aż tak dobrze. Moje konkursowe skoki były dobre, w szczególności drugi. Wszystko odczuwało się dość łatwo, jednak była to też nagroda za wiele lat ciężkiej pracy. 

 

SkokiPolska: Wydawało się, że pokonanie Sary Takanashi na skoczni jest niemalże niemożliwe, Tobie się to udało. Od zakończenia tego konkursu minęło już kilka dni. Kiedy spoglądasz na żółty plastron liderki PŚ, co masz w pamięci?

Špela Rogelj: Sara w ostatnich latach była prawdziwą dominatorką, ale cały czas powtarzałam sobie, że każdego można w końcu pokonać. Co będę pamiętać najbardziej? Prawdopodobnie właśnie mój drugi konkursowy skok. 

 

SkokiPolska: Czy w przygotowaniach do sezonu z nowym trenerem zmieniłaś coś w swoich treningach?

Špela Rogelj: Oczywiście, z nowym szkoleniowcem dokonaliśmy paru zmian w treningach, szczególnie jeśli chodzi o przygotowanie kondycyjne.

 

SkokiPolska: Przed inauguracją sezonu nie skakałaś na śniegu. Czy Twoim zdaniem ma to jakiś wpływ na dyspozycję?

Špela Rogelj: Myślę, że najważniejsze jest przygotowanie mentalne i oddawanie swoich normalnych skoków. Prawdą jest jednak to, że byłoby to znacznie prostsze w przypadku wcześniejszym treningów na śniegu.

 

SkokiPolska: Pucharowe zwycięstwo to Twoje pierwsze wielkie seniorskie osiągnięcie po wcześniejszym junorskim medalu Mistrzostw Świata w 2011 roku. Można powiedzieć, że teraz jesteś doświadczoną zawodniczką?

Špela Rogelj: Cóż, można tak powiedzieć, jednakże cały czas się uczę podczas codziennych treningów na siłowni, sali gimnastycznej, czy na skoczni.

 

SkokiPolska: Z pewnością zwycięstwo dodało Ci jeszcze większej pewności siebie. Jakie teraz stawiasz sobie cele?

Špela Rogelj: Dostałam naprawdę wielkiej motywacji i mam jeszcze więcej mocy na dalszą część sezonu. Aktualnie mamy przed sobą treningi na siłowni, ponieważ w środkowej Europie nie ma możliwości treningu na dobrze naśnieżonych obiektach. Nie mogę się jednak doczekać dalszych skoków. Moje cele są cały czas takie same – chciałabym uplasować się w czołowej „piętnastce” Mistrzostw Świata w Falun oraz oddać jak najlepsze skoki podczas Pucharu Świata w słoweńskim Ljubnie.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz