You are currently viewing Walter Hofer: „Niżny Tagił ma ogromny potencjał”

Walter Hofer: „Niżny Tagił ma ogromny potencjał”

hofer2 BL - Walter Hofer: "Niżny Tagił ma ogromny potencjał"Puchar Świata w Niżnym Tagile przeszedł już do historii. Zdaniem zarówno zawodników, jak i trenerów, Rosjanie bardzo dobrze spisali się w roli organizatorów Pucharu Świata. – Obiekt był doskonale utrzymany, a widzowie pokazali, że są w stanie stworzyć świetną atmosferę – ocenił dyrektor PŚ Walter Hofer.

 

Niżny Tagił po raz pierwszy gościł Puchar Świata w skokach narciarskich. Według opinii drużyn i ekspertów, Rosja pod względem organizacyjnym spisała się bardzo dobrze. Jedynym minusem był porywisty i zmienny wiatr, który przez całą niedzielę był zmorą dla skoczków.

Zdaniem Waltera Hofera nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości do tego miasta znów zawitał Puchar Świata. – Zawody w tym miejscu były dla wszystkich zaangażowanych wspaniałym doświadczeniem. Obiekt był doskonale utrzymany, a widzowie pokazali, że są w stanie stworzyć świetną atmosferę. Okazało się, że jest tam ogromny potencjał ku temu, żeby także w przyszłości organizować Puchar Świata. My ten potencjał będziemy się starać wykorzystać – powiedział Austriak.

Według dyrektora Pucharu Świata, odwołanie drugiej serii podczas niedzielnego konkursu nie jest w stanie zmienić pozytywnego wrażenia o całej imprezie. – Niestety warunki nam nie sprzyjały, dlatego też druga seria musiała zostać odwołana. Momenty, w których oddawanie skoków było możliwe stawały się co raz krótsze, w wyniku czemu jury nie było w stanie kontrolować tego na dłuższą metę – zakończył.

Ostatni raz w ramach Pucharu Świata skoczkowie zawitali do Rosji przed dwoma laty. Wówczas zmagania odbywały się na skoczni olimpijskiej w Krasnej Polanie.

 

Źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz