You are currently viewing Siedmiu Polaków na Engelberg, trzech wraca do PŚ

Siedmiu Polaków na Engelberg, trzech wraca do PŚ

Po dzisiejszych treningach na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi trener Łukasz Kruczek wraz ze sztabami szkoleniowymi kadr A i B zdecydowali o składzie polskiej kadry na zawody Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu. Na Gross-Titlis-Schanze pojawi się znowu pełny skład, czyli siedmiu skoczków.

 

Jak poinformował nas trener Łukasz Kruczek, w Engelbergu wystąpi siedmiu polskich skoczków. Będą to: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Klemens Murańka (z kadry A) oraz Aleksander Zniszczoł Stefan Hula i Bartłomiej Kłusek (z kadry B). Zaskakiwać może brak Macieja Kota, który w pierwszym konkursie w Niżnym Tagilu zdobył punkty, a a drugim był najwyżej sklasyfikowanym Polakiem. 23-latek liczy na powrót do PŚ na Turniej Czterech Skoczni. -  Do turnieju 4 skoczni prawie dwa tygodnie, a to sporo czasu na odnalezienie swoich dobrych skoków - napisał na swoim oficjalnym profilu na facebooku.

Zmagania w Engelbegu rozpoczną się już 19 grudnia oficjalnymi treningami i kwalifikacjami. W kolejnych dwóch dniach odbędą się dwa indywidualne konkursy.

Zobacz pełny program i zapowiedź tych zawodów wraz z aktualnymi składami kadr >>

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz