You are currently viewing Skład drużyny niemieckiej na konkursy w Engelbergu

Skład drużyny niemieckiej na konkursy w Engelbergu

Freitag Richard WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska - Skład drużyny niemieckiej na konkursy w EngelberguSkład kadry, która zaprezentuje się w najbliższy weekend na skoczni w Engelbergu, podali także Niemcy. Do rywalizacji po przebytej infekcji wraca Richard Freitag, na Gross-Titlis-Schanze zaprezentuje się także drugi zawodnik Pucharu Kontynentalnego – Stephan Leyhe, który zastąpi w zawodach Karla Geigera. 

 

– Stefan sprawił nam niespodziankę, zajmujac ostatnio pierwsze, trzecie i czwarte miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Tym samym dał nam możliwość utrzymania kwoty startowej na najbliższy okres Pucharu Świata – wyjaśnił trener reprezentacji Werner Schuster.

W Engelbergu na starcie pojawi się siedmiu zawodników z Niemiec. Oprócz Richarda Freitaga i Stephana Leyhe na skoczni zobaczymy zwycięzcę ostatniego konkursu w Niżnym Tagile, czyli Severina Freunda, a także, Marinusa KrausaMarkusa EisenbichleraAndreasa Wanka i Michaela Neumayera.

Konkursy w Engelbergu będą próbą generalną przed zbliżającym się wielkimi krokami Turniejem Czterech Skoczni. W niemieckiej cześci prestiżowego cylku nasi zachodni sąsiedzi będą mogli wystawić aż trzynastu skoczków. – Stephan Leyhe dostanie szansę udowodnienia swoich umiejetności w Engelbergu. Na konkursy turniejowe do kadry powróci Karl Geiger – poinformował Schuster. 

 

Źródło: deutscherskiverband.de

 

Dodaj komentarz