You are currently viewing Składy Słoweńców i Finów na PŚ w Engelbergu

Składy Słoweńców i Finów na PŚ w Engelbergu

Koivuranta Anssi lot J.Piatkowska - Składy Słoweńców i Finów na PŚ w EngelberguSkłady kadr na zawody Pucharu Świata w Engelbergu podali już także Słoweńcy oraz Finowie. Trener Goran Janus postanowił zabrać do Szwajcarii tych samych zawodników, którzy występowali w Rosji, natomiast trener Jani Klinga w składzie fińskiej drużyny dokonał jednej zmiany.

 
Prevc Peter Harrachov2 B.Leja  300x199 - Składy Słoweńców i Finów na PŚ w Engelbergu
Peter Prevc, fot. Bartosz Leja

Trener Goran Janus do Engelbergu postanowił zabrać tych samych skoczków, którzy startowali w Niżnym Tagilu. Będą to więc: Peter Prevc, Jernej Damjan, Matjaz Pungertar, Jernej Damjan, Anze Lanisek, Nejc Dezman i Jurij Tepes. Problemem dla Słoweńców może być obniżenie kwoty startowej na czwarty period sezonu 2014/2015. Już od pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni, Janus będzie mógł wystawić nie siedmiu, a sześciu swoich podopiecznych. Jest to konsekwencja udanych występów Norwegów, Niemców i Austriaków w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

W Engelbergu zaprezentuje się także czterech skoczków z Finlandii. Trener Jani Klinga nominował: Jarkko Maeaettae, Lauri Asikainena, Ville Larinto oraz Anssi Koivurantę, który zastąpi słabiej spisującego się w Rosji Sami Niemiego.

 

Źródło: facebook.com

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. DragonL

    Jarkko Maeaettae i Lauri Asikainen idą w górę z formą i trzymaja poziom pozwalający od czasu do czasu poszumieć w pierwszej dziesiatce i okolicach. Dziwi słabość Koivuranty i Ahonnena.

Dodaj komentarz