You are currently viewing FIS Cup Szczyrbskie Pleso: Aigner zwycięża, Biela drugi

FIS Cup Szczyrbskie Pleso: Aigner zwycięża, Biela drugi

Ruda Adam E.Blaszk - FIS Cup Szczyrbskie Pleso: Aigner zwycięża, Biela drugi

Austriak Clemens Aigner (96,5 i 94 m/250.5 pkt) zwycieżył w pierwszym konkursie FIS Cup w słowackim Szczyrbskim Plesie. Wyprzedził prowadzącego po pierwszej serii Stanisława Bielę (98,5 i 92 m/246.5 pkt) i rodaka Eliasa Tollingera (93,5 i 98,5 m/243.0 pkt). Niemal wszyscy Polacy punktowali w niezwykle licznie obsadzonych zawodach – w pierwszej serii skakało aż 87 skoczków!

Stawkę zasilili liczni reprezentanci Słowacji, Rumunii, byli też Amerykanie, Kazachowie i Ukraińcy. W większości zakończyli swój udział po pierwszym skoku.

W kontekście kolejnego konkursu z podium Polaka, można stwierdzić że był to kolejny udany konkurs dla biało-czerwonych. Tuż za czołową trójką znaleźli się Anton Kalinitschenko i kolejni Polacy – piąty był Adam Ruda, szósty Przemysław Kantyka

Tuż za dziesiątką konkursy kończyli Krzysztof Leja (11) i Jakub Kot (13). Od 22 do 25 miejsca znaleźli się:Dawid Jarząbek, Tomasz Byrt, lider klasyfikacji Andrzej Stękała i Łukasz Podżorski. 

Z Polaków nie zapunktował dziś jedynie Andrzej Zapotoczny.

PEŁNE WYNIKI

Już jutro 18 zawody w ramach FIS Cup, po nich zostaną tylko weekendy w Zakopanem i na zakończenie w słoweńskim Kranju. Czołowe cztery miejsca klasyfikacji należą do polskich skoczków.

Dodaj komentarz