You are currently viewing PŚ Engelberg: triumf Freitaga, trzech Polaków punktuje

PŚ Engelberg: triumf Freitaga, trzech Polaków punktuje

freitag richard SPiwowar - PŚ Engelberg: triumf Freitaga, trzech Polaków punktujeRichard Freitag awansując z czwartego na pierwsze miejsce odniósł swój czwarty pucharowy triumf w karierze. W czołowej trzydziestce pierwszego konkursu w Engelbergu uplasowało się trzech reprezentantów Polski, wśród których najlepszy był Jan Ziobro, który był na 20. miejscu.

Koudelka Roman CZE S.Piwowar 300x200 - PŚ Engelberg: triumf Freitaga, trzech Polaków punktuje
Roman Koudelka, fot. Stefan Piwowar

Richard Freitag skokami na 128,5 i 135,5 metra zwyciężył w dzisiejszym konkursie w Engelbergu. Jak wiemy, niemiecki zawodnik do pucharowej rywalizacji powrócił po krótkiej przerwie (nie skakał w Niżnym Tagilu), można więc przypuszczać, że spokojny trening bardzo pomógł mu wrócić do lepszej dyspozycji. Drugie miejsce zajął były lider Pucharu Świata – Roman Koudelka (128,0 / 136,5 m), a trzecie miejsce podzielili Jernej Damjan (131,5 / 135,0 m) oraz Michael Hayboeck (133,5 / 131,0 m), który po pierwszej serii był liderem. Austriak był najlepszy także we wczorajszych treningach i dzisiejszej serii próbnej, jednak ten jeden słabszy skok przytrafił mu się właśnie w rundzie finałowej.

Ziobro Jan Szczyrk M.Grzywa 300x219 - PŚ Engelberg: triumf Freitaga, trzech Polaków punktuje
Jan Ziobro, fot. Maria Grzywa

Najlepszym z reprezentantów Polski był zwycięzca sprzed roku – Jan Ziobro (125,0 / 129,0 m). Punkty zdobyli także: Piotr Żyła (125,0 / 127,5 m; 24. miejce) i Dawid Kubacki (121,0 / 120,5 m; 28. miejsce). Punktów nie zdołał zdobyć Klemens Murańka (121,0 m / 38. miejsce).

Mimo słabszego występu (21. miejsce) liderem klasyfikacji generalnej PŚ pozostał Anders Fannemel (440 pkt), drugi jest Severin Freund (397 pkt), a trzeci Michael Hayboeck (373 pkt). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest nadal Piotr Żyła (88 pkt / 21. miejsce). W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów nadal prowadzą Niemcy (1468 pkt), Polacy zajmują 9. miejsce (144 pkt).