You are currently viewing Łukasz Kruczek dla SP: „Ta część sezonu była bardzo zła”

Łukasz Kruczek dla SP: „Ta część sezonu była bardzo zła”

Kruczek Lukasz zakopane - Łukasz Kruczek dla SP: "Ta część sezonu była bardzo zła"Dzisiejszy, ostatni przed okresem świątecznym konkurs PŚ w Engelbergu wypadł w wykonaniu polskich skoczków blado. Było jak zwykle, przynajmniej tej zimy – jedynym realnie liczącym się zawodnikiem był Piotr Żyła, który jednak zepsuł finałową próbę. – Myślę, że tego nie trzeba komentować. Ta część sezonu była bardzo zła w naszym wykonaniu – przyznaje bez ogródek trener Łukasz Kruczek.

 

Ponownie jedynym polskim zawodnikiem, który zdobył pucharowe punkty był Piotr Żyła (138,0 / 123,5 m; 15. miejsce). – Wynik Piotrka można zaakceptować jako plus, ale patrząc na przebieg konkursu to apetyty na pewno były większe. Stać było dziś Piotrka na kolejną „dyche”. Pierwszy skok bardzo dobry, wykorzystał szczęście z warunkami i dobrze odleciał. W drugim nieco przysiadł przed progiem co spowodowało spóźnienie skoku – ocenił Kruczek.

Drugi wynik wśród „biało-czerwonych” uzyskał Stefan Hula (125,5 m / 34. miejsce). – Można powiedzieć, że skok w miarę OK, ale na poziomie Pucharu Świata to „w miarę” to za mało by zdobywać punkty – przyznał trener polskiej kadry A.

Apetyty na lepszy występ wzbudził najlepszy wczoraj (wśród naszych reprezentantów) Jan Ziobro. Dzisiaj nie zdołał znaleźć się choćby w finałowej trzydziestce. – Skok kwalifikacyjny był bardzo dobry, natomiast w konkursie mocno spóźnił – ocenia 39-letni szkoleniowiec. Dodajmy, że nasłabiej z Polaków spisał się Klemens Murańka (120,5 m / 40. miejsce).

Zapytany o ocenę pierwszej części zimowego sezonu 2014/2015, Kruczek odparł: – Myślę, że tego nie trzeba tego komentować. Ta część była bardzo zła w naszym wykonaniu.

Co polski szkoleniowiec powiedział o dalszych planach kadry? – We wtorek mamy zaplanowane Mistrzostwa Polski w Wiśle – powiedział i dodał – Pewne miejsce w składzie na Turniej Czterech Skoczni ma na pewno Piotrek Żyła.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz