You are currently viewing Finowie bez Ahonena na Turniej Czterech Skoczni

Finowie bez Ahonena na Turniej Czterech Skoczni

Asikainen Lauri BL - Finowie bez Ahonena na Turniej Czterech SkoczniJuż za niespełna tydzień wystartuje 63. Turniej Czterech Skoczni. Skład kadry na ten prestiżowy cykl ogłosili Finowie. Wśród skoczków Suomi zabraknie m.in. 5-krotnego triumfatora TCS, 37-letniego Janne Ahonena. Trener Jani Klinga postanowił zaufać zawodnikom sprawdzonym na samym początku sezonu w Klingenthal. 

 

W austriacko-niemieckim turnieju wystąpi czterech fińskich zawodników. Będą to: Lauri Asikainen, Jarkko Maeaettae, Anssi Koivuranta i Sami Niemi. Trzech pierwszych skoczków to trzej najwyżej plasujący się Finowie w klasyfikacji generalnej PŚ. Samiego Niemi wyprzedza jedynie Ville Larinto, jednak trener Klinga uznał, że Larinto nie prezentuje aktualnie formy pozwalającej na pucharowe występy.

Na niemieckich i austriackich obiektach zabraknie również Janne Ahonena, który jest pięciokrotnym triumfatorem TCS. Doświadczony fiński skoczek jest zatem najbardziej utytułowanym sportowcem pod tym względem. Priorytetem Ahonena w tym sezonie będą jednak lutowe Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w szwedzkim Falun.

Przypomnijmy, że ostatnim Finem, który stał na podium klasyfikacji generalnej TCS był właśnie Ahonen (2. miejsce w sezonie 2009/10). Dwa sezony wcześniej (2007/08) triumfował on w prestiżowym turnieju. Tym razem jednak żaden z reprezentantów Suomi nie jest stawiany w gronie faworytów do zwycięstwa.

 

Źródło: hiihtoliitto.fi

 

Dodaj komentarz