You are currently viewing Gregor Schlierenzauer odda pierwszy skok na nowym mamucie w Kulm

Gregor Schlierenzauer odda pierwszy skok na nowym mamucie w Kulm

Schlierenzauer Gregor Planica S.Piwowar - Gregor Schlierenzauer odda pierwszy skok na nowym mamucie w Kulm8 stycznia Gregor Schlierenzauer jako pierwszy odda skok na nowo przebudowanej skoczni-lotni Kulm w Bad Mitterndorf. Wydarzenie to poprzedzi pierwsze w tym sezonie konkursy lotów narciarskich. Organizatorzy wybrali młodego Austriaka ze względu na sukcesy, jakie wielokrotnie osiągał na starej Kulm.

 

– Kto, jeśli nie Gregor? To on wygrywał tutaj trzykrotnie i do niego należy rekord obiektu 215,5 m. Gregor powinien być pierwszym, który wprowadzi Kulm w nową erę– tłumaczy Hubert Neuper, szef komitetu organizacylnego zawodów w Bad Mitterndorf.

Dla 24-latka z Fulpmes będzie to kolejne ważne wydarzenie tuż po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni:

-Dla mnie Kulm to część sportowej historii, która wiąże się z wieloma wspaniałymi momentami i ekscytującymi wspomnieniami. Teraz skocznia powinna przypominać tę w Vikersund, jednak wciąż pozostanie unikatowa jako cały obiekt, bedzie miejscem szczególnym, budzącym szacunek, ale też wyzwalającym pasję. To, i dodatkowo fakt, że obiekt znajduje się w mojej ojczyźnie, powoduje, że loty narciarskie na Kulm są jeszcze lepsze niż zwykle. Jestem pewien, że nowa skocznia wszystkim się spodoba, zarówno zawodnikom, jak i publiczności– zapewnia Austriak.

Gregor odda swój skok w czwartek, 8. stycznia, dzień później odbędzie się trening i kwalifikacje, a w sobotę i niedzielę (10-11.01) dwa konkursy indywidualne.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz